Alman sanatçılar İstanbul için yarışıyor

avm mfi partners’ın ortağı mfi Management für Immobillien AG tarafından Almanya’da düzenlenen “mfi Ödülleri 2010 Yarışması”...

06.10.2009 - 00:00 | MediaCat

avm mfi partners’ın ortağı mfi Management für Immobillien AG tarafından Almanya’da düzenlenen “mfi Ödülleri 2010 Yarışması”,  Alman sanatçılara, üç ay boyunca 2010 Avrupa Kültür Başkentlerinden biri olan İstanbul’un sanatsal ve kültürel zenginliğinden yararlanma fırsatı sunuyor
AVM sektöründe yatırımcı ve mülk sahiplerine proje geliştirme, yönetim, kiralama, mimari konsept tasarım ve planlama danışmanlığı, hukuki danışmanlık konularında en üst düzeyde, uzun süreli ve sürdürülebilir hizmet sunan avm mfi partners’ın Alman ortağı mfi Management für Immobillien AG, düzenlediği “mfi Ödülleri 2010” Yarışması ile Almanya ve İstanbul arasında bir sanat köprüsü kuruyor.
Almanya’daki Mimari Heykel Sanatı ile ilgilenen sanatçıların; alışveriş merkezi, ofis, kamusal alan gibi özel olmayan ve insanların görebileceği mekanlardaki eserlerinin değerlendirildiği yarışma kapsamında, bu yıl birinci olan sanatçı 50.000 Euro para ödülü ve İstanbul’da atölyesi olan bir dairede üç ay konaklama fırsatını yakalayacak. Yarışmada ikinci olan sanatçı ise 20.000 Euro para ödülünün sahibi olacak.
İstanbul’un 2010 Avrupa Kültür Başkenti olması nedeniyle İstanbul’da belirli bir süre yaşama imkanı sunan yarışmaya son 3 yıl içerisinde yapılmış çalışmalar katılabiliyor ve yarışma için yeni bir eser yapılmıyor. Ayrıca yarışmaya katılım için söz konusu eserin halihazırda bir yerde sergileniyor olması da gerekiyor. 
2002 yılından bu yana her yıl düzenlenen yarışmanın özel bir teması bulunmuyor. Mimari Heykel Sanatına ait yapılan tüm çalışmalar yarışmaya kabul ediliyor. 15 Ağustos 2009 tarihinde başvurular ile başlayan yarışma 23 Kasım’da sona erecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.