MediaCat

Allen Rosenshine emekli oluyor

Usta reklamcı Allen Rosenshine’ın Aralık ayı sonunda emekli olacağı, yöneticisi olduğu BBDO Worldwide tarafından bugün açıklandı.

Allen Rosenshine emekli oluyor

BBDO tarafından yapılan açıklamaya göre, BBDO Worldwide Yöneticisi Allen Rosenshine 44 yıllık kariyerini bu Aralık ayının sonunda noktalayacak.
Advertising Age’in ‘geçtiğimiz yüzyılın reklam piyasasındaki en ilham verici 100 ismi’ listesinde de yer alan Rosenshine, yüzlerce başarıya imza atmış unutulmaz bir isim olarak anılmakta.
1986 yılında, Time dergisinin reklamcılığın Big Bang’i dediği olayı gerçekleştiren, yani günümüzün en büyük ve başarılı reklam ajanslarından Omnicom’un kurulmasına öncülük eden Rosenshine, aynı zamanda BBDO’yu da dünyanın en yaratıcı kreatif ajanslarından biri haline getirdi. 2005 yılında BBDO, tüm ileri gelen reklamcılık yayınları tarafından ‘Yılın Ajansı’ seçildi. Daha geçtiğimiz hafta ise The Gunn Report’ta birincilik elde etti.
“CEO olarak bizimle çalışmaya başlamadan önce, Allen bize 2 sene vereceğine söz vermişti” diyen BBDO Başkanı Andrew Robertson, sözlerine şöyle devam ediyor: “Tipik olarak, bizim için yine daha fazla zaman harcadı. Bizim için inanılmaz bir yeteneğe sahip ve inanılmaz işler başaran bir network kurdu. O her zaman iyi, büyük, yaratıcı ve global olunabileceğine inandı ve haklı olduğunu tüm dünyaya kanıtladı.”
Allen Rosenshine’nın şirketin ‘Emeritus’ yöneticisi olacağını belirten Robertson, Latin bir sözcük olan ‘emeritus’u, “bizim için o kadar çok şey yaptı ki, bizimle bir ilişkisinin olmadığını hayal bile edemiyoruz” cümlesiyle açıklıyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.