Al&Laura Ries, MediaCat Marketing Forum’da

The Fall of Advertising&The Rise of PR'ın yazarlarından Al Ries ve kızı Laura Ries, 30 Kasım'da...

05.11.2010 - 00:00 | MediaCat

The Fall of Advertising&The Rise of PR’ın yazarlarından Al Ries ve kızı Laura Ries, 30 Kasım’da yapılacak MediaCat Marketing Forum 2010’a katılıyorlar. Baba-kız, “Yönetim Kurulunda Savaş: Yaratıcı Pazarlamacılar Rasyonel Yöneticilere Karşı” konulu sunumlarında, pazarlama ve yönetim kadroları arasındaki farklara değinecekler.

MediaCat tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen ve Türkiye’nin en büyük pazarlama iletişimi buluşmalarından biri olan MediaCat Marketing Forum 2010, pazarlama dünyasının iki önemli ismini konuk etmeye hazırlanıyor. Dünyaca ünlü pazarlama stratejisti Al Ries ve kızı Laura Ries, 30 Kasım’da düzenlenecek toplantıda, “Yönetim Kurulunda Savaş: Yaratıcı Pazarlamacılar Rasyonel Yöneticilere Karşı” konulu bir sunum yapacaklar. 

Al ve Laura Ries, sunumlarında, yönetim kurulu toplantı odalarında sık yaşanan tartışmaların nedenlerine ışık tutacaklar. Yöneticiler ile pazarlamacılar arasındaki görüş, anlayış ve kişilik farklılıklarına değinecek olan baba-kız, beynin sağ ve sol taraflarının kullanılmasından gerçeklik ve algı arasındaki ayrıma, görsel ve sözel düşünme şekillerinden ürün ve marka kavramlarına kadar pek çok faktörün yönetim ve pazarlama kadroları üzerindeki etkisi hakkında bilgi verecekler. 

Al Ries hakkında
Efsanevi bir pazarlama stratejisti ve pazarlama üzerine çok satan 11 kitabın yazarı olan Al Ries, DePauw Üniversitesi’nden mezun oldu. Advertising Age dergisinde konumlandırma çağının geldiğini anlatan ve sektörde ses getiren üç bölümlük makalenin yazarlarından biri olan Al Ries, aynı zamanda Advertising Age dergisinin geçen sene hazırlamış olduğu 75 en önemli reklam dönüm noktalarından biri olarak adlandırıldı. Association of Industrial Advertisers derneğinin başkanlığını yapan Ries, derneğin gerçekleştirmiş olduğu Andy Awards’un yönetim kurulu başkanlığını da yaptı. 1994 yılında New York’ta kızı Laura Ries ile beraber Ries & Ries şirketini kuran Al Ries, şu anda Adage.com ve Riesreport.com’da köşe yazarı olarak yazılarını yayınlıyor.

Laura Ries hakkında
Sektörün önde gelen pazarlama stratejistlerinden Laura Ries, 1994 yılından bu yana, dünyanın önde gelen konumlandırma uzmanlarından biri olan babası Al Ries ile beraber kurdukları danışmanlık şirketinde Fortune 500 şirketlerine danışmanlık hizmeti veriyor. Northwestern Üniversitesi’ni en yüksek dereceyle bitiren Laura Ries babası Al Ries ile beraber beş kitap yazdı. Kitaplarına ek olarak, Laura Ries, Pieces adında popüler bir blog yazıyor.

Reklam ve pazarlama dünyasının önemli isimlerini ağırlayacak MediaCat Marketing Forum 2010’un ana sponsorluğunu Türk Hava Yolları, bronz sponsorluğunu Marka ve Starcom MediaVest Group, oturum sponsorluğunu ise Marin’s Turkey üstlenirken, Marjinal Porter Novelli ve Öykü Dialogue International da etkinliğe destek oluyor.