Algida yeni bir yapılanma içerisinde

Unilever’deki “Küresel Türk Liderler” takımına son olarak Algida Genel Müdür Ahmet Coşar transfer oldu. Ahmet Coşar...

20.01.2010 - 00:00 | MediaCat

Tüm dünyada artan Türk yönetici talebini karşılamak amacıyla bir süre önce “Küresel Lider Yetiştirme Programı”nı hayata geçiren Unilever Türkiye, bu alanda aldığı başarılı sonuçlara bir yenisini daha ekledi.

Unilever’deki “Küresel Türk Liderler” takımına son olarak Algida Genel Müdür Ahmet Coşar transfer oldu. Ahmet Coşar, Unilever Global Dondurma Kategorisi Pazar Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Ahmet Coşar’ın atamasıyla birlikte, dünyada 15 ülkede orta ve üst düzeyde görev yapmakta  olan Türk yöneticilerin sayısı 48’e ulaştı. Unilever’in dondurma kategorisinin global pazarlardaki gelişmesinden sorumlu olarak Roma merkezli çalışacak olan Ahmet Coşar, yeni görevine 1 Şubat 2010 tarihinde başlayacak. Unilever Türkiye Ailesi’ne 1989 yılında katılarak BT Sistemleri, Pazarlama ve Satış  Departmanları’nda çeşitli kademelerde başarılı çalışmalara imza atan Ahmet Coşar, 2006 yılından bu yana Algida Genel Müdürü olarak görevini başarıyla yürütüyordu.

Ahmet Coşar’ın görev değişikliğiyle eş zamanlı olarak Unilever’in global ve bölgesel organizasyon yapılanması paralelinde Unilever Türkiye bünyesindeki dondurma kategorisinde de yeniden yapılanmaya gidildi.

Buna göre, Türkiye dondurma kategorisinin ‘Pazarlama’ fonksiyonları Gıda Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mustafa Seçkin’e, ‘Satış’ fonksiyonları ise Müşteri Geliştirme ve Satıştan Sorumlu Başkan Yardımcısı Cem Tarık Yüksel’e bağlandı.

Ahmet Coşar’ın yeni görevine atanmasını değerlendiren Unilever Türkiye Ceo’su, Unilever Asya, Afrika, Orta ve Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı İzzet Karaca, bu transferin Unilever Türkiye’nin uluslararası bir yönetim okulu olduğunu bir kez daha kanıtladığını belirtti. Karaca şunları söyledi:

“Unilever Türkiye, insan kaynaklarındaki lider anlayışı, 57 yıllık tarihindeki bilgi birikimi, devreye alınan modern sistemler ve başarılı performans sonucunda yetiştirdiği Türk yöneticiler, tüm dünyada giderek tercih edilmektedir. Bugün itibariyle, gelişmiş ve gelişmekte olan birçok ülkede sayıları 40’ı aşan Türk yöneciler 10’dan fazla ülkede orta ve üst düzeyde görev yapmakta ve üst düzey yönetici talebi her geçen gün artmaktadır. Bu talebi karşılamak amacıyla hayata geçirdiğimiz “Küresel Lider Yetiştirme Programı”mız yeni meyveler vermeye devam ediyor. Ahmet Coşar’ın Unilever bünyesinde global bir sorumluluk üstlenmesini bu açıdan çok önemsiyorum, kendisini tebrik ediyor ve yeni görevinde başarılar diliyorum.” 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.