Algida 20 yaşını kutluyor

1990’dan beri Türkiye’nin dört bir köşesine dondurmaları ile ulaşarak 7’den 70’e herkese mutluluk vermek için çalışan Algida, 20. yaşını coşkuyla kutluyor...

18.06.2010 - 00:00 | MediaCat

1990’dan beri Türkiye’nin dört bir köşesine dondurmaları ile ulaşarak 7’den 70’e herkese mutluluk vermek için çalışan Algida, 20. yaşını coşkuyla kutluyor.

Algida tarafından, 17 Haziran Perşembe günü Çırağan Palace Kempinski’de düzenlenen toplantıda, Türkiye’de dondurma sektörünün dünü, bugünü ve yarını değerlendirilirken, Algida’nın Türkiye’de 20. yılını kutlamasının mutluluğu da medya mensuplarıyla paylaşıldı.

Unilever Gıda Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Seçkin ve Algida Pazarlama Direktörü Özgür Kölükfakı’nın ev sahipliğini yaptığı toplantıda Algida’nın 2010 yılı faaliyetlerine ilişkin bilgiler verildi.

Toplantıda Algida’nın geride bıraktığı 20 yılı değerlendirerek, markanın neden Türkiye’nin dondurmacısı olduğuna yönelik açıklamalarda bulunan Unilever Gıda Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Seçkin, “Bugün Türkiye’de her yaştan, her gelir düzeyinden, her coğrafyadan insanımıza, profesyonel dağıtım ağımız, soğuk zincire verdiğimiz önem ve 200.000’den fazla kabinimizle ulaşıyoruz. Tüm bu birikim elbette bize önemli sorumluluklar da veriyor. Bu anlamda sektörü büyütmek, başta gelen sorumluluklarımızdan. Bu anlayışla 1990’dan bu yana dondurma sektörüne 400 milyon Euro’luk altyapı yatırımı yaptık” dedi. Mustafa Seçkin, Türkiye ekonomisine önemli katkılar sağlamanın yanı sıra, Türkiye’de 3200 kişiye istihdam sağladıklarının altını çizdi.

DONDURMADA KİŞİ BAŞI TÜKETİM 9’A KATLANDI
Toplantıda 2009 yılına ilişkin değerlendirmesini de paylaşan Mustafa Seçkin, Algida’nın 20 yıl içinde gerek Türkiye’de, gerekse dünyada örnek alınan başarılara imza attığını hatırlattı. Mustafa Seçkin, 1990’lı yıllarda Türkiye’de 0,3 litre olan yıllık kişi başı dondurma tüketiminin, bugün 2,8 litrelere ulaştığını ancak hala Amerika’nın 1/5’i oranında dondurma tükettiğimizi belirtti. Seçkin, hedeflerinin 5 yılda, tüketimi 2 katına çıkarmak olduğunu söyledi.

UNILEVER’İN 2. Cİ BÜYÜK İŞİ ALGİDA TÜRKİYE
iroya sahip olan Unilever dondurma operasyonunun, bugün dünyanın 115 ülkesinde, milyonlarca kişiye ulaştığını söyleyen Unilever Gıda Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Seçkin, “Dondurmalarımız her gün tüm dünyada 100 milyon kişinin yüzünde bir gülümse yaratıyor. Unilever’in bugün tüm dünyada sattığı dondurma miktarı 2,3 milyar litre” dedi. Seçkin, Türkiye’nin Algida ile Unilever’in 2. büyük dondurma operasyonu olduğunu belirtirken, kurulduğu yıl 10 milyon litre üretim kapasitesine sahip olan Algida Çorlu Fabrikası’nın, bugün yılda 200 milyon litre üretim kapasitesi, hijyen ve kalite standartları ve sahip olduğu pek çok ödülüyle Avrupa’nın 2., dünyanın ise 6. büyük fabrikası konumunda olduğunu söyledi. Seçkin, “Algida bugün, Türkiye’nin en zengin dondurma portföyüyle pazarın açık ara lideri konumunda” dedi.

İLK 5 AYDA YÜZDE 29 BÜYÜME
Algida Pazarlama Direktörü Özgür Kölükfakı ise pazarın 2009 sonunda 800 milyon Euro değerine ulaştığını söyledi ve yılı Algida açısından şöyle değerlendirdi: Krize rağmen yılı iyi sonuçlarla kapadık; pazar payımız %72 seviyesinde. Kölükfakı ayrıca, 2010 Ocak-Mayıs döneminde pazarın %29 oranında büyüme kaydettiğini açıkladı.

2010’DA 16 YENİ ÜRÜN
“Sahip olduğumuz global uzmanlıkla Türkiye’de 20 yıldır ‘dondurma kültürü’nün oluşturulması ve geliştirilmesi sürecine liderlik ediyor ve sürdürülebilir kalitede dondurma üretiminin yanı sıra tüketicilerimize ‘dondurma ile gelen yaşam sevinci’ kavramını da yaymayı hedefliyoruz” diyen Algida Pazarlama Direktörü Özgür Kölükfakı, dondurma kültürünü yaymak için 20 yılda 300 milyon Euro’luk iletişim yatırımı yaptıklarını söyledi. 20 yılda 800 yeni ürün, 250 reklam filmi ve sayısız kampanyayla tüketicilerinin yanında yer aldıklarını belirten Özgür Kölükfakı, sözlerine şöyle devam etti: Tüm markalarımızla bu yılı 20. yıl coşkusuyla kutlayacak, Türkiye’nin dondurmacısı olmanın getirdiği sorumluluğu bir kez daha yerine getireceğiz. 2010 yılında tüketicilerimize 16 adet yeni ürün sunduk, 20. yıl coşkusunu kampanyalarımız ve etkinliklerimizle tüm Türkiye’ye yaymaya devam edeceğiz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.