Akut 15. yılında iş dünyasını desteğe çağırdı

Türkiye’nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından AKUT 15. kuruluş yıldönümünü kutluyor. Bugüne kadar Türkiye ve yurt dışında 1.209 kişinin hayatını kurtaran AKUT, daha çok hayat kurtarmak için iş dünyasının desteğini bekliyor.

15.03.2011 - 00:00 | MediaCat

Türkiye’nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından AKUT 15. kuruluş yıldönümünü kutluyor. Bugüne kadar Türkiye ve yurt dışında 1.209 kişinin hayatını kurtaran AKUT,  daha çok hayat kurtarmak için iş dünyasının desteğini bekliyor.

Arama ve Kurtarma Derneği AKUT’un 15. kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen basın toplantısı, 15 Mart 2011 Salı günü, Tekfen Tower’da yapıldı.

AKUT Başkanı Ali Nasuh Mahruki ve AKUT Yönetim Kurulu Üyeleri’nin yanı sıra AKUT’a bu özel gününde destek veren Cem Yılmaz’ın da katılımı ile gerçekleşen toplantıda, kuruluşundan bu güne kadar yapılan çalışmaları özetleyen Mahruki, daha çok hayat kurtarmak için iş dünyasının desteğini istedi.

Türkiye’nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarından AKUT’un başkanlığını yürüten Nasuh Mahruki, toplantıda yaptığı konuşmada, 7 dağcı olarak çıktıkları yolda, bugün 1200’ü aşan gönüllüye ulaştıklarını ifade etti.

Mahruki: ”AKUT gönüllüleri deprem, sel, çığ gibi doğal afetlerin dışında kırsal alanda kaza ve kaybolmalarda, orman yangını, trafik kazası gibi hallerde de canlarını hiçe sayarak yardıma koşuyorlar. Türkiye’nin 26 noktasında, karşılıksız hizmet ilkesiyle çalışan AKUT gönüllüleri sayesinde en zor ve çaresiz anlarında 1200’ün üzerinde insanın hayatına dokunabildik” şeklinde konuştu. Mahruki, bugüne kadar Türkiye’de yaşanmış en büyük felaket olan 17 Ağustos 1999 Marmara depreminde, AKUT’un 220 yurttaşımızı enkazların altından kurtararak en zor sınavını verdiğini ve aynı yıl yapılan kamuoyu araştırmasında halkımızın en çok güvendiği kurum seçildiğini sözlerine ekledi.

AKUT sadece hayat kurtarmıyor, geleceğimizi de kurtarmak için Türk halkını doğal afetlere karşı bilinçlendiriyor…

AKUT’un, Anadolu’yu karış karış gezerek gerçekleştirdiği bilinçlendirme çalışmaları ile de Türk halkını olası felaketlere karşı eğittiğini belirten Nasuh Mahruki, “AKUT Anadolu TIR’ı projesi” ile 81 ili dolaşarak insanlara doğal afet eğitimleri verdiğini ayrıca, bugüne kadar “Genç AKUT Gönüllüsü”, ”Sarıkamış Şehitlerini Anma”, “Anadolu’yla El Ele”, “İletişim HayatTIR, Geleceğimizi Birlikte Kurtaralım” projelerini ürettiklerini sözlerine ekledi.
 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.