Akıllı reklam kutusu Türkiye’de

Ankara’da bir firmanın ürettiği ve Bluetoo adı verilen Akıllı Reklam kutusu ile artık herkes reklamını ücretsiz olarak resimli, yazılı ve video...

10.10.2007 - 09:09 | MediaCat

Ankara’da bir firmanın ürettiği ve Bluetoo adı verilen Akıllı Reklam kutusu ile artık herkes reklamını ücretsiz olarak resimli, yazılı ve video ile cep telefonlarına gönderebilecek.

Türkiye’de üretilen ve Bloetoo adı ile tescil ettirilen akıllı reklam ve bilgilendirme kutusu; Başkent Ankara’da faaliyet gösteren ECM Hidrometri-Bilişim Elektronik-Elektromekanik-Rasat Aletleri İmalat San.ve Dış Ticaret Ltd.Şti. tarafından üretilerek insanların kullanımına sunuldu.

Bu cihaz ile bütün firmalar ve kişiler; resimli-yazılı ve videolu reklamlarını ücretsiz şekilde cep telefonlarına ulaştırabilecekler.

Konuyla ilgili konuşan ECM Hidrometri-Bilişim Elektronik firması Genel Müdürü Mesut İnci, Türkiye’de insanlara ve ekonomiye önemli yararlar sunacak bu cihazı üretmenin gururunu ve mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, cihazı bilgisayarına takacak herkesin kullanabileceğini söyledi. Firma Genel Müdürü Mesut İnci; yeni buluşları olan Akıllı Reklam Bilgilendirme kutusunun ne olduğu ve nasıl çalışacağı konusunda ise şu bilgileri aktardı:

“Bluetoo tamamen firmamız tarafından geliştirilmiş olup 200m çapa sahip bir alanda bulunan potansiyel müşterilerinize cep telefonları üzerinden bilgilendirme yada reklam amaçlı istediğiniz herhangi bir multimedia içeriği ücretsiz olarak gönderilmesini sağlamaktadır. Rekabet ve arzın artması; firmaların müşteri kitlelerine ulaşarak ilgilerini çekmek ve ürünlerini tanıtmak amaçlı reklam giderlerini artırmıştır. BLUETOO sadece hedef kitlenize odaklanarak (ilgi noktanızın 200m çapındaki potansiyel müşteriler) ömür boyu ücretsiz dilediğiniz bilgilendirme yada reklamı yapmanıza olanak tanır ve bu sayede reklam giderlerinizi önemli boyutlarda düşürmenize yardımcı olur.”


Nasıl Çalışıyor

BLUETOO 185x275x85 mm ebatlarında, TCP/IP protokolü kullanılarak bilgisayar üzerinden insanlarımıza her türlü yönetimsel araçlarını sunan bir reklam kutusudur.

Arayüzü sayesinde birkaç dakika içerisinde kendinize yeni bir reklam kampanyası hazırlayabilir ve etki alanınızdaki potansiyel müşterilerinize gönderebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bilgisayarınız aracılığı ile kutuya bağlanmaktan ibarettir.

İsteğe göre sadece aynı şehirdeki kutulara değil, dilediğiniz yerdeki başka bir kutuya erişebilir, reklam sonuçlarınızı inceleyebilir ve yeni reklam kampanyalarınızı uzaktan başlatabilir, dahili batarya sayesinde mobil saha uygulamalarınızda kullanabilirsiniz.


Nerelerde kullanılabilir

Açık yada kapalı tüm alanlarda, reklam içerik ve amacınıza uygun olarak tüm faaliyetlerinizde kullanabilirsiniz. Tek bir kutu ile 200m çapa sahip olduğunuzdan çok daha geniş alanlarda kutu yerleri tespit edilerek dilediğiniz mesafede hedef kitlenize ulaşabilmeniz mümkün olacaktır.

Kullanabileceğiniz alanlar çok geniş olmakla birlikte;
Alışveriş ve Eğlence merkezleri,
Mağazalar,
Havalanı, Tren ya da metro gibi toplu taşıma merkezleri,
Konferans salonları,
Sinema, tiyatro ve konser salon
Lokanta, cafe, bar ya da lokaller,
Meydanlar, park ve bahçeler,
Banka şubeleri,
Otomotiv ve beyaz eşya bayileri, Marketler, Fuar alanları, Bill boardlar,

insanların yoğunlaştığı tüm mekanlar.

Ne tür içerik gönderilebilir

Akıllı reklam kutumuzla amacınıza uygun her türlü içerik gönderebilirsiniz. Aşağıda bazı örnek dosyalar listelenmiştir; (Virüslü dosya gönderimi asla mümkün değildir!)
Metin dosyaları (TXT), Hareketli ya da durağan resimler (GIF, JPG, PNG, BMP…), Ses dosyaları ( Zil sesleri başta olmak üzere WAV, RMF, AU, MP3, MIDI…), Video dosyaları (RM, 3GP, MPEG, MP4…), Kartvizit dosyaları (Vcard,) Java oyunları yada uygulamaları, Flash oyunları yada uygulamaları


Neden bluetoo

Bluetoo; tüm mobil cihazların ortak platformu olan BLUETOOTH teknolojisi kullanmaktadır ve bu iletişim hem hızlı hem de maliyetsizdir.

Bluetoo ile 200m çaplı bir alanda reklamlarları yapacağınızdan, bilgilendirme mesajlarınız yada reklamlarınız duyarsız kitle yerine doğrudan hedef kitleye gönderilmiş olur.

Toplu SMS gönderilerinde sürekli GSM numaralarını güncellemeniz ve her mesaj için belli bir ücret ödemeniz gerekirken, BLUETOO ile herhangi bir güncelleştirmeye ihtiyaç duymadan ve hiçbir ücret ödemeden milyonlarca mesaj gönderebilirsiniz.

Bluetoo ile kullanıcılar aldıkları mesajlar ya da içerikler sebebi ile herhangi bir ücret ödemezler.

Bluetooth üzerinden reklam gönderme çok yenidir ve vizyon sahibi kuruluşların kullanmaya başladığı bir teknolojidir.

Reklam ve Tanıtım: Yeni bir ürünü, uygulamaya başladığınız bir kampanyayı yada bir markayı anlık yada süreli olarak duyurabilirsiniz. Eğitim ve Bilgilendirme: Konferans yada seminerlerde kullandığınız dokümanları dinleyicilerinizle anında paylaşabilirsiniz.
Karşılama – Uğurlama : Kurumunuza ziyarete gelen misafirlerinize, prestijinizi artırıcı ve kurumsal kimliğinizi yansıtıcı mesajlar gönderebilirsiniz.