Akbank’tan 1.8 milyar liralık kâr

Akbank Genel Müdürü Ziya Akkurt, bankanın 2010 yılı ilk altı ayına ait finansal sonuçlarına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada...

06.08.2010 - 00:00 | MediaCat

Akbank Genel Müdürü Ziya Akkurt, bankanın 2010 yılı ilk altı ayına ait finansal sonuçlarına ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, yaşanan son krizden başarıyla çıkan Türk ekonomisinin, iyileşme sürecinde de güçlü büyüme performansı sergileyerek pek çok gelişmiş ve gelişmekte olan ülkenin arasında öne çıktığını belirtti.

Akkurt, Akbank’ın kamu, reel sektör ve bireylere verdiği kredi toplamının 100 milyar lirayı aştığını dile getirerek, şu bilgileri verdi: "Geldiğimiz bu noktada Türk ekonomisinin ve reel sektörünün daha büyük atılımlar hedeflediğini görüyoruz. Reel sektörümüz faaliyetlerini ve yatırımlarını büyütmek istiyor. Ekonomimizin potansiyeli vites büyütmenin gerekliliğine işaret ediyor. Akbank olarak biz de ekonomimizin ve reel sektörümüzün hedeflediği bu atılıma destek olmayı öncelikli stratejimiz olarak görüyoruz. Bu kapsamda Türk ekonomisine sağladığımız toplam destek yılın ilk yarısında 100 milyar TL’nin üstüne çıktı.”

ntvmsnbc.com