Akbank’ın sanal firma oyununa ilgi büyük

Yarattıkları sanal şirketleri, Akbank'ın ürünlerini kullanarak büyütüp geliştirmeye dayalı oyuna 1.5 aylık kısa bir sürede katılanların sayısı 72 bini geçti.

16.08.2011 - 00:00 | MediaCat

Yarattıkları sanal şirketleri, Akbank’ın ürünlerini kullanarak büyütüp geliştirmeye dayalı oyuna 1.5 aylık kısa bir sürede katılanların sayısı 72 bini geçti. Oyunda dereceye giren ilk üç kişi led TV, laptop bilgisayar ve Apple i-Pad kazandılar.

Akbank’ın KOBİ’ler için geliştirdiği, büyüme hedefli oyunu “Kur Yönet”e katılanların sayısı bir buçuk ayda 72 bin kişiyi aştı. Oyuna katılanların yaklaşık 74 bin kez oynadıkları oyuna Facebook’tan davet edilen arkadaş sayısı 577 bin kişiye, ziyaret edilen sayfa sayısı da 1.4 milyona ulaştı. KOBİ’lerin, yarattıkları sanal şirketler ile Akbank ürünlerini kullanarak büyüme modelleri oluşturmasını temel alan oyunda, sanal firmalar büyümek için yeni bölümler kurarken, üretimlerini de artırıyorlar.

Katılımın ücretsiz olduğu oyunda, birinci olan kişi Philips 40” 3D LED TV (42LX6500), ikinci olan kişi, Sony 15” i5-480M 4GB 500GB (EB4Z1E/BQ) ve üçüncü olan yarışmacı ise Apple iPad 16GB Wi-Fi (MB292TUI/A) kazandılar.

Akbank’ın bu yeni uygulaması ile ilgili olarak bir açıklama yapan Akbank KOBİ Bankacılığından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Kaan Gür, oyunun eğlencenin yanısıra bilgi verme işlevine de dikkat çekerek, "KOBİ’lerimize finansman desteği sağlamanın yanısıra bu finansmana ulaşmaları için gerekli olan bilginin sağlanması, danışmanlık ve yönlendirmede de bulunuyoruz" dedi.

Kaan Gür, bu amaçla, gerek aralıksız gerçekleştirdikleri müşteri toplantıları gerekse internet platformu www.kobilersizinicin.com aracılığı ile KOBİ’leri bilgilendirdiklerini vurgulayarak, bir firmanın kurulup, büyütülmesini temel alan oyuna büyük ilgi gösterilmesini beklediklerini vurguladı. Gür, 29 Haziran ile 9 Ağustos arasındaki yaklaşık bir buçuk aylık süre içinde sitede oyun başına geçirilen ortalama sürenin yaklaşık 13 dakika gibi oldukça yüksek olduğuna dikkat çekti. Oyuna gösterilen ilginin, KOBİ’lerdeki büyüme isteğinin yansıması olduğuna işaret eden Kaan Gür, “KOBİ’lerimizin yöneticileri, oyunumuzu oynarken, tüm yaratıcılıklarını sanal ortamda uygulayıp, gerçek iş yaşamlarının sert rekabet ortamı için son derece değerli deneyimler kazanıyorlar” diye ekledi.

Facebook.com/Akbank ve http://kuryonet.kobilersizinicin.com/ adreslerinden, oynanmaya devam edilecek "Kur Yönet" oyununda oyuncular bir işletme kurarak, oyunun başlarında daha çok atölyeyi andıran şirketlerini geliştiriyorlar.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.