MediaCat

Akbank, müşteri memnuniyeti lideri

Online araştırma firması Inquision’ın 10-16 Şubat 2007 tarihleri arasında 621 kişi üzerinde yaptığı online ’Türkiye Bankaları İmaj Çalışması’

Akbank, müşteri memnuniyeti lideri

Online araştırma firması Inquision’ın 10-16 Şubat 2007 tarihleri arasında 621 kişi üzerinde yaptığı online ’Türkiye Bankaları İmaj Çalışması’ araştırmasında, Akbank, yüzde 75 memnuniyet oranıyla müşteri memnuniyetinde lider banka oldu.

Akbank, Garanti Bankası, HSBC, İş Bankası, Yapı Kredi Bankası ve Ziraat Bankası olmak üzere altı banka üzerinde yapılan araştırmada, bankaların genelinde müşterilerin 68% – 75%’i bankalarından “memnun” veya “çok memnun” olduğu ortaya çıktı.

Müşteri memnuniyeti ölçümlemesinde Akbank birinci sırada yer alırken, HSBC ve  Ziraat Bankası yüzde 72 ile ikinci sırada yer aldı. Yüzde 71 oranındaki müşteri memnuniyeti ile üçüncü sıradaki Türkiye İş Bankası’nı, yüzde 70 ile Garanti Bankası ve yüzde 66 ile Yapı Kredi Bankası izledi.

Bankaların genel memnuniyet seviyelerinin yüksek olduğu araştırmada Akbank müşterileri tarafından ’yenilikçi’ banka olarak tanımlandı ve müşteri memnuniyetinde yüzde 75 oranla ilk sırada yer aldı. Akbank reklmaları ise bankacılık sektörünün en iyi reklamları olarak değerlendirildi.

Garanti Bankası, en modern, yenilikçi ve güvenilirlik oranı yüksek banka olarak tanımlandı. HSBC, yabancı olarak konumlandırılırken, İş Bankası güvenilir ve geleneksel banka olarak değerlendirildi. Ziraat Bankası ise geri kalmış olarak nitelendirildi.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.