Akbank 50 şube açacak

Akbank Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Azası Suzan Sabancı Dinçer, "Türkiye'nin yarım puan veya başa baş...

21.01.2009 - 14:05 | MediaCat

Akbank Yönetim Kurulu Başkanı ve Murahhas Azası Suzan Sabancı Dinçer, “Türkiye’nin yarım puan veya başa baş büyüse bile 50 tane şube açma politikaları bulunduğunu” açıkladı.

Akbank’ın 2008 sonu itibarıyla 868 şubesi bulunuyordu.

Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (Kagider) düzenlediği basın toplantısında konuşan Dinçer, “2009’da 50 yeni şube açmayı planlıyoruz. Ancak yerleri henüz belli değil her şubeye en az 7-8 personel alınacağı düşünüldüğünde, 2009’da da yeni eleman alımı yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Sabancı Dinçer Ekim sonunda Reuters’a açıklamasında, 2008’de 2,500 kişilik yeni istihdam yarattıklarını söylemiş ancak 2009’da şube sayısı ve istihdamda aynı düzeyde kalmayı düşündüklerini söylemişti.

Global finans krizinin Türkiye’de ağırlığını hissettirmeye başlamasıyla Akbank personel sayısını Eylül sonundan sonra 613 kişi azaltmıştı.

Türk bankacılık sektörü için döviz kaynaklı likiditenin önemli olduğunu vurgulayan Dinçer, “Akbank için borç çevirmede likidite sorun değil, faiz önemlidir. Faiz uygunsa borç alırız diyoruz” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.