Çaykur’un iyiliği, elinin terazisi

Ajans Çaycıları'nda bu ayki durağımız Alice BBDO.

11.07.2016 - 17:05 | MediaCat

Çaykur'un iyiliği, elinin terazisi

Sektördeki gizli kahramanlardan biri Muharrem Yılmaz. Çaycı, reklam emekçisi, Alice BBDO’da ne noksansa onun tamamlayıcısı. Ajansa 22 yıldır dur durak bilmeden emek veren Muharrem Abi’nin çayının formülüyse belli: Çaykur’un iyiliği, elinin terazisi.

Ne kadar zamandır burada çalışıyorsunuz?

1 Mayıs 1995’ten beri. Yaşım 46, geldiğimde 24’tü. Ailemden çok buradaki insanlarla bir aile gibiyim, eve sadece yatmaya gidiyoruz desem yeridir. Hayatım ajansımızın söylediği gibi geçer: The work. The work. The work. Çalışmadan geçmez hayat.

Çaykur'un iyiliği, elinin terazisi

Okay Eğdirici
Group CEO

Reklam işi biraz ego işidir, etrafta bir sürü alfa erkek dolaşır ama bunların içinde en alfası Muharrem’dir. Buradaki hiyerarşide en tepede kendisi vardır.

Onun çayı olmasa molalarımız bu kadar anlamlı olmaz, günlerimiz bu kadar renkli başlamazdı…

Hangi çayı kullanıyorsunuz?

Çaykur Tiryaki kullanıyorum. 22 yıldır da değiştirmedim. Çaycıyla Çaykur birbirine endekslenirse güzel bir damak tadı çıkar ortaya. 22 senedir şuna inanıyorum, iyi çay hem çayın hem de çaycının marifetiyle olur. İlk günden bugüne içgüdüme, el becerime ve Çaykur’a güvenerek çay demliyorum, demlemeye de devam edeceğim.

Bu kadar uzun süre boyunca arada hiç farklı bir çay denemediniz mi?

Ajansta hayır. Evde denedim, acaba ajansta içer miyiz diyerek. Ama hiçbirinde Çaykur’un verdiği lezzet olmadığı için 22 yıldır hep Çaykur içiliyor bu ajansta.

Çaykur'un iyiliği, elinin terazisi

Emir Demirtaş
Stratejik Planlamacı

Muharrem Abi buranın içişleri bakanı gibidir, cool ve karakterli bir insandır. Kendisinden bir şey isterseniz size şöyle bir bakar ve o ne getirirse onu içersiniz. Son söz her zaman ondadır.

22 yıldır burada çünkü bu ajansın ona ihtiyacı var. Onu çok seviyoruz, umarım çok daha uzun seneler bizimle olur.

Nasıl bu kadar uzun süre aynı yerde çalışır insan? Sırrı nedir bunun?

Güler yüzün, çalıştığın insanlarla iyi ilişkilerin ve çayının lezzeti olursa çalışırsın. Bugüne kadar çok güzel duygular yaşadım burada. Hatasız kul olmaz ama ben bu vakte kadar hiçbir aksilik yaşamadığımız için, hatasız olduğuma inanıyorum.

Çaykur'un iyiliği, elinin terazisi

Oben özyakalı
Ajans Prodüktörü

Muharrem Abi kendine özgü bir adamdır. Buraya ilk geldiğimde onu ajans başkanı sanmıştım. Her şey olduğu gibi çayında ve servisinde de kendine has bir stili vardır ve o stil kabulümüzdür.

Bu piyasada oldukça tanınan biridir. Gizli ünlüdür, gizli kahraman gibidir kendisi bu sektör için.

Reklam deneyiminiz de var sizin, özel bir örneksiniz sektör açısından.

Buraya başladım, ufak tefek radyo spotları yaptım Tarkan’la, Mazhar Fuat Özkan’la. Doritos cips reklamınbda Bakkal Muharrem’i oynadım. “Benim işim çaycılık” deyip bana iş söylenmesini beklemedim hiç, kendim bir şeyler yaptım, eksik gördüğüm yerlere elimden geldiğince yardım ettim. Dedim ya, The work. The work. The work.

Ben buraya daha önceden burada olan, sonradan emekli olan Sevim Ablamız aracılığıyla girdim. Yıllardır onun yüzünü kara çıkarmamak, verdiği ekmeği unutmamak için çalışıyorum.

Çaykur'un iyiliği, elinin terazisi

Itır Karabulut
Müşteri İlişkileri Direktörü

Güvenliğin yaptığı çaylar daha güzel, neden bilmiyorum. Şaka yapmıyorum. Muharrem Abi duysa üzülmez çünkü senin ne dediğin değil onun ne duymak istediğidir önemli olan.

Onun çayı olmadan toplantı olmaz, saatin beş olmasının bir anlamı olmazdı. Vermez ama Muharrem Abi’nin çayının kesin bir formülü vardır çünkü onun hayatında hiçbir şey rastlantı değildir, olamaz.

Çayın bu ajanstaki yeri nedir?

Sürekli hararetli bir ortamda çalışılıyor. İnsanlar birbirleriyle konuşurken ağız kuruluğu yaşayabilir, uykulu olabilir, usanma hali, biçare olma haline düşebilir. Tam o anda da “Ağız tadıyla bir çay içsek” der. Doğrudur da bu, ıslak bir ağızla daha çok şey yapılır; kuru ağızla kem küm edilir. Ben çayı içicisi içsin, çaydan anlayan insan içsin ki çaya laf gelmesin isterim.

Ajanstakilere bir mesajınız var sanıyorum.

Geçen kulak misafiri oldum. “Muharrem Abi’nin çayı bugün çok güzel” dediler. Benim çayım hep güzel de sizin ağzınız boş durmadığı için… Abur cuburu fazla aldığınız için. Bir masada hem çay hem kola hem su hem yeşil çay hem bitki çayı olursa o ağız tadı nasıl olacak? Benim çaya gelene kadar ağız tadı mı kalır insanda? Önce benim çayım içilecek, sonra abur cubura başlanacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.