‘Airport Alışveriş Merkezi’ 28 Mayıs’ta açılıyor

İstanbul'un "Havacılık" temalı alışveriş merkezi "Airport Alışveriş Merkezi" 28 Mayıs'ta kapılarını...

26.05.2008 - 14:55 | MediaCat

İstanbul’un “Havacılık” temalı alışveriş merkezi “Airport Alışveriş Merkezi” 28 Mayıs’ta kapılarını halka açmaya hazırlanıyor.

Ataköy konut alanı, Atatürk Havaalanı ve pek çok iş merkezinin yer aldığ önemli bir lokasyonda hizmet verecek olan Airport Alışveriş Merkezi, hafta içi 18.000, hafta sonu ise 24.000 kişiyi ağırlamaya hazırlanıyor. Yıllık 8 milyon kişiye hizmet vermeyi hedefleyen alıveriş merkezi ortalama 1.000 kişiye istihdam yaratacak. Alışveriş Merkezi’nin yatırım maliyeti 150 milyon dolar.

Airport Alışveriş Merkezi’nin yönetimi Türkiye’de ve dünyada toplam 40 ülkede hizmet veren Alman Şirketi HSG Grup Türkiye tarafından gerçekleştiriliyor. Proje yatırımcısı ise 40 yıllık ticari geçmişe sahip olan Londra Camping’in kurucuları “Döğme” ailesi.

Toplam 6 kattan oluşan alışveriş merkezi; 81.000 m2 kapalı alana, 32.000 m2 ticari alana sahip. Merkez içerisinde; 120 magaza, 3500 m2’lik süper market , 800m2 elektonik market , 9 sinema salonu, 12 hatlı bowling salonu ve 2500m2’lik çocuk eglence merkezi, 600 m2’lik buz pisti, 2000 oturma kapasiteli fast food alanı ve 1.600 araçlık ücretsiz otopark alanı mevcut.
Lokasyon olarak E-5 Karayolu, Ataköy Semti ve Atatürk Hava Alanına çok yakın bir mesafede hizmet verecek olan Airport Alışveriş Merkezi, bulunduğu konum itibaryle farklı yaşam tarzların buluştuğu önemli bir bölgede bulunuyor.

Ataköy, Bahçelievler, Bakırköy, Yeşilköy, Yeşilyurt, Florya Başakşehir, Güneşli,Güngören, Halkalı, İkitelli, Küçükçekmece, Sefaköy, Şirinevler, Yenibosna, Bağcılar gibi farklı sosyal grupların keşiştiği bir bölgede hizmet verecek. Alışveriş Merkezi’nin diğer bir bölgesel özelliği ise Atatürk Hava Limanı, İstanbul Külltür Üniversitesi, Dünya Ticaret Merkezi CNR Fuarlar Alanı, pek çok iş merkezi ve metro istasyonları gibi önemli tesislerle çevrili olması.

İstanbul’un ikinci, İstanbul Avrupa yakasının ise birinci tematik özellikli alışveriş merkezi olan Ariport AVM “Havacılık” konulu tematik bir özellik taşıyor. Tüm dekorasyon ve hizmetler “Havacılık” teması adı altında “Uçak” formatına göre planladı.

Vakko markasının Merter’deki indirim mağazası açılışla birlikte Airport AVM’de hizmet verecek.Baldini ve Pilar Abril adlı Türkye’ye yeni açılan İtalyan ayakabı markaları Airport’ta yer alacak.Diğer markalar arasında ise Camel Active, Nike, Levis&Dockers, Fun Citiy Çocuk Eğlence Merkezi, Pierre Cardin / Royal Halı, Tekin Acar, İpekyol, So Chıc, LC Waikiki, Atalar, Dufy, Sarar,Y-London, Jimmy Key, Sevil Parfümeri, Adidas, Burger King, IGS gibi pek çok marka yer alıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.