Müzik için denizleri aşanlara

Air France'tan müzik tutkunlarına özel konser arama motoru.

26.09.2018 - 11:17 | Arzu Nilay Kocasu

Müzik için denizleri aşanlara

Pazar araştırması şirketi YouGov France tarafından gerçekleştirilen bir araştırmaya göre Fransızların dörtte üçü, sevdikleri sanatçıların konserlerini izleyebilmek için seyahat etmeye üşenmiyor. Ülkenin müzikseverlerinin dörtte birinden fazlasıysa, favori sanatçılarına konserlerinde eşlik etmek için yurtdışına çıkmaya hazır.

Öte yandan, büyük konserlere bilet bulmak bir sıkıntı. Çoğu zaman hızla tükenen biletlerden birine sahip olabilmek için ne kadar acele edilse az. Müzikseverleri, uçağa binip bir başka ülkeye gidecek kadar sevdikleri sanatçılarla yeni konserlerde buluşturmak isteyen BETC Paris ve Air France yeni bir konser arama motoru geliştirdi: Never Miss Out.

Bir Air France Music inisiyatifi olarak hedef kitlesiyle buluşan arama motoru, kullancıların dünyanın dört bir yanındaki yaklaşık 300 sanatçının -biletlerin henüz tükenmediği- gelecek konserlerinin tarihlerinden haberdar olmalarını ve dilerlerse bilet satın almalarını sağlıyor.

Gerek uçuşlar sırasında gerek ise reklam filmlerinde kullandığı şarkılarla müziği pazarlama stratejisinde etkin biçimde kullanan Air France’a 20 yılı aşkın süredir bu uğraşında eşlik eden General Pop (BETC’nin eğlence yapımevi birimi) tarafından gerçekleştirilen projenin internet sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Müzik için denizleri aşanlara

KÜNYE

  • Reklamveren: Air France
  • Reklam Ajansı: BETC Paris
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.