MediaCat

Aile içi şiddetin koreografisi

İngiliz STK’lardan şiddeti dansla anlatan kamu spotu.

Aile içi şiddetin koreografisi

Aile içi şiddet mağdurları, bir uzmandan yardım istemeden önce, ortalama iki yıl boyunca şiddete maruz kalarak yaşamlarını sürdürüyorlar.

İnsanların aile içi şiddet konusunda bilinçlenmelerini sağlamak ve aile içi şiddet mağdurlarına sessizliğin tek seçenek olmadığını anlatmak isteyen İngiliz STK’lar Victim Support ve National Centre for Domestic Violence, J. Walter Thompson işbirliğiyle, üç buçuk dakikalık bir kamu spotuna imza attı.

Müzisyen Ellie Gouding, koreograf Sidi Cherkaoui ve yönetmen Noam Murro’nun künyesinde yer aldıkları #breaktheroutine, J. Walter Thompson Londra ECD’si Russell Ramsey’nin sözleriyle, “sindirmesi zor gerçeklere ve imgelere bağışıklığı olan bir izleyici kitlesinde farkındalığı artırmak ve duygu yaratmak gibi zor bir işi” üstlenerek derdini dansla anlatıyor. Filmin kurgusunun ardındaki motivasyonu anlatan Ramsey sözlerine şöyle devam ediyor: “Dans, özünde duygusal bir yoğunluğu barındırıyor. Bu yoğunluğu, rahatsız edici gerçekliğe derinlik katmak için kullandık. Ancak bir diğer amacımız da, ihtiyaç duyanlara gerçek bir yardım eli uzatmaktı.”

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.