Aegis’ta bir şeyler oluyor

Havas’ın başkanı Vincent Bollore’nin kontrolünde olan The Bollore Group, Aegis Group’taki hissesini yüzde 6,3’ten yüzde 8,4’e çıkardığını açıkladı.

28.09.2005 - 00:00 | MediaCat

Havas’ın başkanı Vincent Bollore’nin kontrolünde olan The Bollore Group, Aegis Group’taki hissesini yüzde 6,3’ten yüzde 8,4’e çıkardığını açıkladı. The Bollore Group böylece, merkezi Chicago’da bulunan Harris Associates’ten sonra Aegis’ın en büyük ikinci ortağı oldu.

Bu hisse artırımını ilginç kılan şey, Havas’ın Fransız rakibi Publicis’in, Aegis’ın tamamını satın almak için 2,8 milyar dolarlık bir teklifle pazarlık masasına oturmasından bir hafta sonra gerçekleşmiş olması.

Aegis’ın kendilerine çok uyan bir grup olduğunu söyleyen Publicis Başkanı ve CEO’su Maurice Levy, konuyla ilgili olarak “Daha işin çok başındayız. Henüz ciddi bir müzakere yapmadık. Herhangi bir teklifte bulunmadım” açıklamasını yapıyor.

Aegis’la kurulan en sıcak temas bu, ama konuşulan başka şeyler de var. Sözgelimi yıllar önce Aegis’ın belirli bir hissesini elinde bulunduran ama sonra bu hisseleri devreden Omnicom Group’un, geçtiğimiz aylarda Aegis’la ilgilendiği söyleniyordu. Daha sonra grubun başkanı ve CEO’su olan John Wren’in, mevcut medya varlıklarının güçlendirilmesi planı doğrultusunda bundan vazgeçildi.

WPP’nin Aegis’a yönelik açık bir ilgisi yok, ama grubun CEO’su Martin Sorrell, verdiği bir röportajda Aegis’ın pazar araştırmaları birimi olan Synovate ile ilgilenebileceklerini söylemişti.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.