Adobe Türkiye faaliyete geçti

1 Temmuz 2008 tarihi itibariyle resmi kuruluş çalışmalarını tamamlayarak faaliyete geçen...

08.07.2008 - 09:41 | MediaCat

1 Temmuz 2008 tarihi itibariyle resmi kuruluş çalışmalarını tamamlayarak faaliyete geçen Adobe Türkiye, yazılım sektörünün gelişmesi ile birlikte e-dönüşüme katkı sağlamayı ve öncü olmayı hedefliyor.

3.2 milyar USD cirosu ve 7 bini aşkın çalışanıyla dünyanın en büyük beş yazılım firmasından biri olan Adobe’nin Türkiye merkezi kuruldu. 1 Temmuz 2008 tarihi itibariyle resmi yapılanmasını tamamlayan Adobe Türkiye, kurumsal ve kreatif kullanıcılara yönelik çözümlerini yaygınlaştırmayı ve pazarın gelişimini amaçlıyor.

Adobe Türkiye’nin kuruluşu ile birlikte Güneydoğu Avrupa’daki 11 ülkenin yönetimi de Türkiye merkezinden yürütülecek. Bu ülkeler Bulgaristan, Macaristan, Romanya, Hırvatistan, Bosna-Hersek, Sırbistan, Karadağ, Moldova, Slovenya, Makedonya ve Arnavutluk.

Adobe Türkiye ve Güneydoğu Avrupa Bölge Müdürü Selami Gül, Adobe’nin Türkiye’yi büyüyen ve gelişen bir pazar olarak gördüğünü ve Türkiye’deki yapılanmanın bu nedenle kurulduğunu belirterek “Tasarım ve yayıncılık dünyası ile birlikte bilgi çalışanlarını, şirketleri ve eğitim kurumlarını hedefliyoruz. Türkiye’deki satış organizasyonumuz ise mevcut distribütörler kanalıyla yürütülmeye devam edecek” dedi.

Telif hakları çalışmalarının (Antipiracy) şirketin önemli önceliklerinden biri olduğunu ifade eden Selami Gül, bu bağlamda yurt çapında çeşitli çalışmalarının olacağını kaydetti. Adobe kullanıcı topluluklarını desteklemek, e-dönüşüme katkı sağlamak ve global bir markanın Türkiye merkezi olarak örnek olmak Adobe Türkiye’nin diğer önemli hedefleri arasında yer alıyor.

Şirket yetkilileri, Adobe Türkiye’nin kurulmasıyla birlikte, ürünlerinin Türkçeleştirilmesi ve Türkçe Çağrı Merkezi kurulması çalışmalarının da hız kazandığını ifade ettiler.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.