Adidas’tan 3’lü çözüm

Adidas, efsaneleşmiş alameti farikalarından biri olan üç çizginin, çeşitli spor organizasyonlarında kullanılmasının yasaklanması üzerine yeni bir çözüm üretti.

08.11.2005 - 00:00 | MediaCat

Adidas, efsaneleşmiş alameti farikalarından biri olan üç çizginin, çeşitli spor organizasyonlarında kullanılmasının yasaklanması üzerine yeni bir çözüm üretti. Şirketin sporcular tarafından çeşitli spor etkinliklerinde kullanılacak ürünlerinin üzerinde bundan sonra tasarımlı ‘3’ rakamı yer alacak.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi bu yılın başında, rakiplerinin, Adidas’ın söz konusu alameti farikasını belirlenen standart alandan daha geniş bir alanda kullanarak haksız rekabet yarattığı şeklindeki şikayeti üzerine, global spor malzemeleri devinin olimpiyat oyunlarında meşhur üç çizgisini kullanmasını yasaklamıştı.

Bu yasaklama kararını, aralarında ATP ve WTA’in da bulunduğu çeşitli tenis otoritelerinin aynı yöndeki kararları izlemişti. Adidas’ın rakiplerinin sıkı mücadelesi neticesinde yakında başka spor organizasyonlarının da benzer kararlar alması bekleniyor.

Uluslararası Olimpiyat Komitesinin kurallarına göre atletlere malzeme temin eden şirketler bu malzemeler üzerinde logolarını en fazla 20 santimetrekare yer kaplayacak şekilde kullanabiliyor.

Adidas yeni alameti farikasını ilk kez Torino Kış Olimpiyatlarında sergileyecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.