Adidas’a rağmen Adidas için

Film akademisi öğrencisi Eugen Merher'in Adidas için hazırladığı ve markanın ilgisiz kaldığı reklam filmi artık bir viral.

11.01.2017 - 16:09 | Arzu Nilay Kocasu

Adidas'a rağmen Adidas için

Gün geçmiyor ki Baden – Württemberg Film Akademisi heyecan verici bir reklam filmiyle sektörün çoğu zaman boğucu olabilen odasında bir pencereyi açıp ortamı ferahlatmasın. Dear Brother ve ABCs of Death gibi reklam filmleriyle geçtiğimiz yıllarda isimlerini duyduğumuz ikili Daniel Titz ve Diran Lebherz’in ardından bu kez 26 yaşındaki Eugen Merher, Adidas için markadan bağımsız olarak hazırladığı bir reklam filmiyle karşımızda.

Merher’in YouTube hesabından geçtiğimiz ay yayınladığı ve halihazırda sadece YouTube’da 9 milyonu aşkın izlenme sayısına ulaşan reklam filmi bir huzurevine hapsolmuş 79 yaşındaki eski maraton koşucusu Karl’ın, eski koşu ayakkabılarını bulmasının ardından özgürlüğüne koşma çabasını anlatıyor.

Kısa sürede virale dönüşen ve milyonların ekranında yer bulmayı başaran reklam filmiyle ilgili, filmin kendisi bir yana, en ilgi çekici konu ise bir buçuk dakikalık bu eserin dünyanın geneli nezdinde gördüğü ilgiyi marka nezdinde görmeyi başaramamış olması.

Huffington Post’a yaptığı açıklamaya göre reklamı Adidas’ın iletişim departmanına yollamasına rağmen markadan cevap alamayan Merher, böylelikle filmi kendi hesabından yayınlamak durumunda kalmış. Adidas’ın ilgisizliği Huffington Post ve Digital Synopsis gibi mecralarda bir hata olarak tanımlanıyor elbette. Bununla birlikte, marka için “kaçmış bir tren” olarak görülen filmin, her ne kadar üstlenmese de, son tahlilde yine Adidas’a hizmet ettiğini kim inkar edebilir?

Kaynak: Digital Synopsis

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.