Adage ve Adweek ‘Yılın Ajansı’nı seçti

Uluslararası iletişim dünyasının en prestijli yayınlarından Advertising Age (AdAge) ve Adweek...

03.02.2009 - 10:10 | MediaCat

Uluslararası iletişim dünyasının en prestijli yayınlarından Advertising Age (AdAge) ve Adweek, “2008 Global Agency of the Year” (Yılın Uluslararası Ajansı) olarak TBWA’i seçtiklerini açıkladılar.

AdAge’in konuyla ilgili açıklamasında, TBWA’i seçme nedenlerinin “global ölçekteki yapısını yaratıcılıkla birleştirmedeki olağandışı başarısı” olduğu belirtildi. “Visa konkurunu kazanması, Adidas’ın tüm dijital işleri için yepyeni bir ajans kurması, kriz ortamında saygı duyulacak bir ciro elde etmesi ve bunların yanında yaratıcılığını uluslararası birçok pazarda devam ettirmesinden dolayı Advertising Age tarafından ‘2008 Global Agency of the Year’ seçildi” denildi.

Adweek’ten Andrew McMains ise Visa konkurunda TBWA’in etkileyici bir şekilde nasıl bir network olarak beraber çalıştığından bahsederek “yeni kazanılan müşterilerin yanı sıra, Apple gibi mevcut müşteriler için yapılan taze işlerin global bir güç olarak TBWA’in duruşunu daha da güçlendirdiğini” belirtti.

Bu çifte başarının yanı sıra TBWA’in Başkan ve CEO’su Tom Carroll, AdAge tarafından “Executive of the Year” (Yılın CEO’su) seçildi.

AdAge, Tom Carroll’ın seçilmesiyle ilgili olarak da şu yorumu yaptı: “Ajans dünyasında liderlik ruhunu en iyi şekilde benimseyen kişi Tom Carroll. Geçtiğimiz yıl Tom’u başkalarından ayıran en önemli özelliği, diğer yöneticilerin çekimser kaldığı bir dönemde reklam sektörünü geliştirmek için gösterdiği çaba ve bağlılıktı.” Carroll ise, “Dünyanın her köşesinde çok yetenekli çalışanları bulunan bu şirketin bir parçası olduğum için çok şanslıyım. Bu takdir, network’teki herkesin yaptığımız işler için hissettiği tutkunun bir yansımasıdır” dedi.

Visa konkurundan sonra, Kuzey Amerika’da Pepsi konkurunu kazanan TBWA, daha önce de 2006’da Adweek, 2004’te AdAge tarafından Yılın Global Ajansı unvanına layık görülmüştü.

TBWA’in 77 ülkede 267 ofisi ve 12,000’in üstünde çalışanı bulunmakta.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.