Adaffix, Turkey Yellow Pages ile Türkiye’de

Turkey Yellow Pages ve adaffix, ödüllü ve ücretsiz mobil uyugulaması adaffix’i Türkiye’de faaliyete geçirdiklerini açıkladı.

11.07.2011 - 00:00 | MediaCat

Turkey Yellow Pages ve adaffix bugün, ödüllü ve ücretsiz mobil uyugulaması adaffix’i Türkiye’de faaliyete geçirdiklerini açıkladı.

Uygulama, arama yapan kişiye, telefon numarasını çevirdiği firmaya ulaşamadığında aynı bölgedeki benzer firmaların kimliğini telefon ekranında otomatik olarak göstermektedir. Söz konusu alternatif firmaları listelemek üzere adaffix, Türkiye’nin kapsamlı firma rehberi olan Al Wahda-Express grup şirketlerinden Turkey Yellow Pages’ın (www.yellow.com.tr) veritabanını kullanıyor.

“Otomatik Öneri” özelliği arayanın firma ile kolayca iletişime geçmesini sağlamaktadır. Örneğin, bir kişi Ankara’da bir sıhhı tesisatçıyı arıyor ve firma telefona cevap vermiyor ya da telefon meşgul çalıyor. Acil durumlardaki tek seçenek, sadece “yeniden ara” tuşuna basmak olmamalı. Adaffix saniyeler içinde kullanıcıya, aradığı firmaya ait ek bilgiler ile birlikte aynı bölgedeki diğer sıhhı tesisatçıların bilgilerini de göstermektedir. Bu kişi hemen yeni bir arama yapabilir ve de yeni firmaların iletişim bilgilerini telefon rehberine kolayca kaydedebilir.

Turkey Yellow Pages Genel Müdürü Trevor Nadeau, ortaklıkla ilgili olarak “Aranan firma telefona cevap vermediğinde veritabanımızda yer alan bir firmanın markamız ile birlikte otomatik olarak telefonda görüntülenmesi fikrini sevdik. Adaffix ile yapmış olduğumuz ortaklık, Türkiye’deki potansiyel 63 milyon mobil telefon kullanıcısına gelişmiş akıllı telefon kullanıcı deneyimi sunuyor ve her gün alınan telefon çağrılarının kimliğini tespit etmede kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Ayrıca, adaffix uygulaması, kelime manasıyla da uygulamayı özetleyen “Kim Arıyor?” adıyla Türkçe dilinde de mevcut” dedi.

Adaffix kurucu ve CEO’su Claudia Poepperl ise “Yapılan aramalara gerçek zamanlı içerik eklemek, arama deneyimini yeni bir çağa taşıması açısından telefonla iletişim adına evrimsel bir özelliktir. Adaffix kullanıcılarına Türkiye’deki en kapsamlı firma bilgilerini sunan Yellow.com.tr ile ortaklığa gitmekten mutluluk duymaktayız” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.