Ada Konseyi Twitter’ın zirvesinde

21 Nisan’da Twitter’da en çok konuşulan programlar.

22.04.2014 - 14:36 | MediaCat

Haftaya hızlı başlayan Sosyal TV izleyicileri Pazartesi gününü de aynı hızla kapattı. Survivor açık ara farkla birincilik tahtına otururken, Karadayı onu takip ederek ikinci, Medcezir ise üçüncü oldu. Türk Sosyal TV izleyicisinin de sıkı takipçisi olduğu Game of Thrones, bu Pazartesi yayınlanan bölümüyle listede gerilese de ilk onda sekizinci sıradaydı.

Ada Konseyi Hadisesi
Ada Konseylerini hızlı ve heyecanlı yaşayan Sosyal TV izleyicileri bu Pazartesi’de aynı hız ve heyecanla Survivor hakkında konuştu. 19,648 tweet alan yarışma haftanın ilk gününü açık ara farkla birinci sırada kapattı. Gönüllülerden Mert’in elenmesiyle ilgili yorumlarını yaparken bir yandan da Ünlüler Takımında olup da elenen Duygu Çetinkaya’nın “Bu Müge cidden çok ballı kız abi! Olan Mert’e oldu. Müge haftaya Yiğit’i veya Turbo’yu falanda elerse şaşırmayacağım artık.” yorumunu sıklıkla paylaştı. “Sahra’nın Best Of Model yarışmasında 3.olduğu bir ülkede umudunuzu kaybetmeyin… #survivor” epsrileri geceye damgasını vururken Sosyal TV izleyicileri Tolga Karel’in dışlanması ile ilgili yorumlarını paylaştı. Sermiyan Midyat’ın Tweeti “Memleketin dinlemeli savaşlı en gerilimli anlarında bile; en hararetli Survivor yorumlarıyla gündem yaratan vatansever Nihat Doğanı seviyoruz” Top Tweet oldu. Gönüllüler Takımı ile ilgili “Survivor Gönüllüler’in tek galibiyeti yarışmaya hak kazanıp gelmeleri.” yorumları paylaşılırken Turabi ve Sahra’yla ilgili “O değilde umarım Survivor’da Sahra ve Turabi elenmez. Hatta Survivor’ı bu ikisi kazansın, ödül olarak o ada verilsin. Gelmesinler Türkiye’ye” yorumları yapıldı. Survivor’a içerik üreten izleyicilerin yüzde 18’i aynı zamanda Karadayı içinde içerik üretti.

Karadayı izleyicileri huzura veda etti
“Bugün günlerden #Karadayı” diyen Sosyal TV izleyicilerinin parmak uçlarında listemizin ikinci sırasına yerleşen Karadayı toplamda 4,566 tweet alarak yayılımda 4,903,033 kullanıcının Twitter akışındaki yerini aldı.  #mahallemiçin etiketiyle yayınlanan bölümde izleyiciler kısa süren mutluluklarına isyan ederken “İki bölüm huzurluyduk işler biraz yoluna girmişti yine başladık olumsuzluklara…” ve “Seyirci olarak bünyemiz asla kaldırmıyor bu tür olayları.” yorumlarını sıkça paylaştı.  “Songül’e bir şey olmasın lütfen” diyen izleyiciler dizilerinden “’Mezara kadar yanındayım, mezardan sonra da canındayım’” alıntısını da paylaşmayı ihmal etmedi. İzleyiciler “Mehmet Saim Melih’in ölümünden bile gram ders vicdan çıkaramamış.” ve “O mahalleyi birbirine katmaya ne Sinan’ın gücü yeter nede Mehmet Zalim’in” gibi izlenimlerini de paylaştıkları gecede oldukça hareketli bir dizi keyfi yaşadı. Dizi oyuncularından Erhan Yazıcıoğlu ve Melike İpek Yalova’nın Medyatik programına konuk olmaları da kullanıcılar arasında yayılırken bir yandan da Karadayı’ya içerik üretenlerin yüzde 20’si Medyatik programına da içerik üretti.

Medcezir izleyicileri Cuma’nın heyecanını yaşamaya devam ediyor
Medcezir izleyicileri Pazartesi gününü de klavyelerinin başında geçirdi. Sosyal TV izleyicisi için özel bir sahneyi “Seninle ilgili hiçbir şeyi unutmadım” alıntısı ile aralarında paylaşan kullanıcılar bir yandan da kendilerini Yaman ve Mira’nın son bölümde gözüken fotoğraflarının orijinallerini yaymaya adadı. Dizinin senaristi Ece Yörenç’in dizide Münir Özkul’un bir repliğini kullanması izleyicilerin gözünden kaçmadı. Bazı izleyiciler dizideki düetlerin fazlalığına dikkat çekerek “#medcezir de Çağatay Ulusoy-Serenay Sarıkaya düetleri şüphesiz paylaşım rekorları kırılsın diye yapılmaktadır, saygılar” yorumunu paylaştı.

İrfan Değirmenci’de 1 Mayıs ve Salıkuşları vardı
İrfan Değirmenci ile Günaydın, Pazartesi sabahki yayını ile listemizde dördüncü sırayı kaptı. Programında 2010 yılındaki 1 Mayıs’a da değinen Değirmenci yine “Uyandınız mı acaba? Tv’yi açsanıza bir şey anlatacağım” dediği Sosyal TV izleyicileri ile etkileşim içindeydi. Değirmenci yayınından devam ederek 1 Mayıs’a yaklaşırken “’Tahrik ve provokasyon korkusundan sıyrılmalı’!!! Doğru söze ne denir? ‘Dün dündür’ mü denir?” diyerek Başbakan Erdoğan’ın bir konuşmasına link paylaştı. Pazartesi günkü etkileşimde ilginç bir talep daha vardı: Çalıkuşu. Olağan izleyicilerinin dışında bu sefer Çalıkuşu izleyicilerinin de İrfan Değirmenci’ye dertlerini anlatmaya çalıştı. Değirmenci sabahın o erken saatlerinde Sosyal TV izleyicilerinden toplamda 2,400 Tweet alırken saat 7:00’da 923 Tweet ile tepe noktasına ulaştı.

Kara Para Aşk’ta geri sayım
Her haftaya yaklaşan yayın günün heyecanı ile başlayan Kara Para Aşk izleyicileri yeni bölümün 3. Fragmanına da “7.bölüm 3.fragman harika, izlemelere doyulmuyor” diyerek yaymaya doyamadı. Aynı zamanda 6. Bölüm tekrarı için ekranlarının başına geçen izleyiciler “Aşk-ı Memnu’dan sonra tek saran dizi Kara Para Aşk oldu” yorumlarını da paylaştı. Tüm gün boyunca izleyicilerin parmak uçlarında #karaparaask, #enginakyurek, #tubabuyukustun ve #elmer etiketleri vardı.

*Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak KimolaAnalytics tarafından 21 Nisan 2014 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.