MediaCat

Accenture’ye yeni genel müdür

Accenture Türkiye genel müdürlüğü görevine Tolga Ulutaş getirildi.

Accenture’ye yeni genel müdür

Accenture Türkiye genel müdürlüğü görevine Tolga Ulutaş getirildi. 

38 yaşındaki Ulutaş yeni görevinde, iş stratejisinin geliştirilmesi ve uygulanması ile şirketin bölgede genişlemesinin sağlanmasından sorumlu olarak, Accenture’ın Türkiye’deki faaliyetlerini ve operasyonlarını yönetecek.

Ulutaş yeni görevinde müşteriler ve ortaklarla ilişkilerin geliştirilmesi sorumluluğunu da üstlenecek. Accenture’ın;  iletişim, medya, finansal hizmetler, sigorta, enerji, hızlı tüketim malları ve perakende alanlarındaki müşterilerine hizmet veren 500 kişinin üzerindeki işgücüne, yeni ve yüksek performanslı çalışanların dahil edilmesi başta olmak üzere, şirket için yeni iş hedefleri de belirleyecek. 

Tolga Ulutaş 2008 yılında katıldığı Accenture’da, genel müdürlük görevini üstlenmeden önce; şirketin ‘iletişim, medya ve teknoloji grubu’nda görev yaptı. Ulutaş bu görevinde; kablolu, kablosuz ve internet servis sağlayıcıları için stratejik iş ve teknolojik danışmanlık hizmeti sağladı.

Yeni görevi ile ilgili bir açıklama yapan Ulutaş şöyle dedi: “Accenture’ın global hizmet sağlama gücü ve teknolojik vasıfları, Türkiye pazarı için yeni fırsatlar ve inovatif yaklaşımlar sunuyor. Hedefim; Accenture müşterilerine en iyi ve kaliteli hizmeti sunmak, bunu yaparken yetenekli ve yüksek performanslı işgücünü istihdam etmek ve faaliyet gösterdiğimiz  bölgedeki tüm kesimler ve paydaşlarımız için fark yaratmak olacaktır.”

İstanbul Teknik Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra California State University’de MBA derecesi alan Tolga Ulutaş, iş yaşamına Amerika Birleşik Devletleri’nde tüketici piyasalarında iletişim çözümleri geliştirerek başladı.

Ulutaş, Türkiye’nin, Ortadoğu’nun ve Avrupa’nın önde gelen telekomünikasyon operatörleri için danışmanlık hizmetleri verdikten ve teknoloji kuruluşlarında çalıştıktan sonra, 2008 yılında Accenture bünyesine katıldı. O tarihten itibaren; kablolu, kablosuz, internet servis sağlayıcıları gibi çok sayıda telekomünikasyon müşterisi için yönetim danışmanlığı ve sistem entegrasyonu alanlarında çözümler üreten dönüşüm programlarında yer aldı. Accenture CMT (Communication, Media and High Technology – İletişim, Medya ve İleri Teknoloji) operasyonlarının Türkiye’deki yönetici ortağı olarak görev yaptı.
 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.