MediaCat

AB’den sosyal medya platformlarına radikal içerik uyarısı

Platformlardan radikal içerikleri bir saat içerisinde kaldırmaları bekleniyor.

AB’den sosyal medya platformlarına radikal içerik uyarısı

Barındırdıkları radikal içeriklere karşı gerekli adımları kısa süre içerisinde atma konusunda sosyal medya platformlarına yıl içerisinde uyarılarda bulunan Avrupa Birliği cephesinden, bu doğrultuda hareket etme konusunda başarısız olan platformlara verilecek cezalara ilişkin ilk bilgiler bugün geldi.

Avrupa Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker, bugün ‘Birliğin Durumu’ konuşmasında, radikal içerikleri bir saat içerisinde kaldırma konusunda başarısız olan Facebook, Google, Twitter ve YouTube gibi platformlara yıllık küresel cirolarının yüzde 4’üne varan cezalar kesilebileceğini söyledi. Juncker, bir saatlik sürenin de en büyük zararın meydana geldiği aralık olduğunun altını çizdi.

Avrupa Birliği, radikal içeriklere karşı önlem almada daha hızlı davranmaları konusunda sosyal medya platformlarını bu yılın Mart ayında uyarmış ve üç ay süre tanımıştı.

Almanya ise nefret söylemi barındıran içeriklerin 24 saat, daha karmaşık durumlarda ise bir hafta içerisinde kaldırılmaları için bu yılın başında kanun çıkarmıştı. Avrupa Birliği’nin radikal içeriklerin kaldırılması için öngördüğü süre ise çok daha kısa.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.