ABD’de tirajlar düşüyor

Amerikan Gazeteciler Derneğinin 2005’e ait ilk yarıyıl raporuna göre gazete satışlarında yüzde 2,6 oranında bir düşüş yaşandı.

10.11.2005 - 00:00 | MediaCat

Amerikan Gazeteciler Derneğinin 2005’e ait ilk yarıyıl raporuna göre gazete satışlarında yüzde 2,6 oranında bir düşüş yaşandı. Dernek yetkilileri gazete satışlarındaki bu düşüşten kaygı duyduklarını ifade ediyor.
Raporda, gazete okurlarının okuma alışkanlıklarının gün geçtikçe azaldığına dikkat çeken dernek, gazete satışlarındaki tiraj kaybının sürpriz olmadığını kaydediyor. ABD yaklaşık 50 gazetenin yoğun olarak okunduğunu belirten yetkililer, amaçlarının okuma oranını artırarak gazete piyasasına canlılık kazandırmak olduğunu ifade ediyor.

Toplam 786 günlük ve haftalık gazetenin yayımlandığı ABD’nin en önemli iki gazetesi olan The New York Times ve USA Today’in yarıyıl satış artışları ise yüzde 1’in altında. ABD’nin en çok satan gazetesi olan USA Today, haftaiçi gazete satışlarının 1.882 adet artarak toplamda 2.222.745 yükseldiğini açıklarken, The New York Times ilk yarıyıl tirajının sadece 5.133 adet artarak 1.126.190’a çıktığını söylüyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.