MediaCat

ABD’de kariyer hedefleyen İsrailli metin yazarından ilginç proje

‘Siz İngilizceme takılmayın’.

ABD’de kariyer hedefleyen İsrailli metin yazarından ilginç proje

İsrailli Tal Schweiger, başarılı bir metin yazarı. LinkedIn‘deki profiline göre halen McCann Erickson İsrail‘de kıdemli metin yazarı olarak görev yapan Schweiger, daha önce de Publicis Group‘a bağlı Arc Interactive Israel’de çalışmış.

'Siz İngilizceme takılmayın'.Sektörde 5 yılı aşan tecrübeye sahip reklamcı, kariyerine ABD’de devam etmeye karar verdiğini söylüyor. Metin yazarlığı için dile hâkimiyetin öneminin farkında olan Schweiger, müstakbel işverenlerinin zihinlerinde oluşacak kuşkuları gidermek için mizahi bir çözüm geliştirmiş. Schweiger’in hazırladığı dontworryaboutmyenglish.com isimli internet sitesine giren kullanıcılar, ana sayfadaki kutuya istedikleri bir İngilizce kelimeyi girerek metin yazarının o kelimeyi başarıyla nasıl heceleyebildiğini bizzat deneyimleyebiliyor.

Schweiger’in eğlenceli olduğu kadar alaycılığın da sınırlarında gezinen bu projesi onu istediği ilgiye kavuşturmuş görünse de, yaklaşımı ciddiyetsiz bulacak kimilerinin tepkisini çekebilir gibi görünüyor.

ABD'de kariyer hedefleyen İsrailli metin yazarından ilginç proje

Künye:

Metin Yazarı: Tal Schweiger
Tasarımcı: Nir Hersztadt
Geliştiriciler: Michael Hermon ve Guy Tzaban

Kaynak: Ads of the World

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.