ABD markaları güven kaybediyor

Pazar araştırma şirketi NOP World'ün 30 ülkede yaptığı araştırmanın sonuçları, Amerikan markaları için ciddi bir uyarı niteliğinde.

07.05.2004 - 00:00 | MediaCat

Pazar araştırma şirketi NOP World’ün 30 ülkede yaptığı araştırmanın sonuçları, Amerikan markaları için ciddi bir uyarı niteliğinde.

Her yıl 30 ülkede 30.000 tüketiciyle yapılan araştırmanın bu yılki sonuçları, Amerikan kültürüne ve ürünlerine yönelik saygının 1999 yılından bu yana önemli ölçüde azaldığını ve ABD’li reklamverenlerin bunu ciddi bir uyarı işareti olarak algılaması gerektiğini ortaya koyuyor.

Araştırmayı AdAge’e değerlendiren NOP World yetkilileri, global tüketicilerin ABD ürünlerini satın alıp almamak konusunda daha fazla kararsızlık yaşadıklarını, kitlesel bir boykottan söz edilemezse de, tüketicilerin ABD markalarına desteğinde büyük bir erozyon görüldüğünü belirtiyor.

Araştırmaya göre, tüketicilerin Amerikan kültürüne en az paralellik gösterdiği ülkeler, Mısır, Fransa, Almanya, İtalya, Suudi Arabistan, İspanya, İsveç ve Türkiye.

Avustralya, Brezilya, Macaristan, Filipinler, Güney Afrika, Tayvan ve Venezuella ise bu paralelliğin en çok hissedildiği ülkeler olarak sıralanıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.