AB sürecinde Türkiye’nin tanıtımı konuşuldu

İletişimciler Türkiye’nin tanıtımında halkla ilişkilerin önemini anlattı.

26.06.2006 - 00:00 | MediaCat

İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA), ‘AB sürecinde Türkiye’nin tanıtımı’ konusunun önemini düzenlediği konferansla Türkiye’nin gündemine taşıdı. ‘Trky’nn tntmnd bir şeyler eksik?’ başlıklı konferans, 23 Haziran’da İstanbul’da, Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleşti. Moderatörlüğünü Prof. Dr. Ali Atıf Bir’in yaptığı konferansa iletişim dünyasından önemli isimler katıldı.

Avrupa Birliği sürecindeki Türkiye, uluslararası tanıtıma her zamankinden fazla ihtiyaç duyuyor. İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA), Türkiye’nin tanıtımında halkla ilişkilerin önemini düzenlediği konferansla Türkiye’nin gündemine taşıdı.

İDA tarafından düzenlenen ‘Trky’nn tntmnd bir şeyler eksik’ başlıklı konferans, 23 Haziran Cuma günü İstanbul’da, Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampusu Fazıl Say Salonu’nda 09:00-11:30 saatleri arasında gerçekleştirildi.

Moderatörlüğünü Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı ve Hürriyet Gazetesi Yazarı Prof. Dr. Ali Atıf Bir’in yaptığı konferansa iletişim dünyasının önemli isimleri katıldı. Dünyanın en büyük iletişim danışmanlığı şirketlerinden biri olan ve özellikle ülke tanıtımları konusunda önemli başarılara imza atmış Hill & Knowlton şirketinin Brüksel ofisi direktörü Abigail Jones, konferansta hem deneyimlerini hem de önerilerini aktardı. Bersay İletişim Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Saydam ve Teksas Üniversitesi öğretim üyesi ve Referans Gazetesi Yazarı Prof. Dr. Tevfik Dalgıç konferansta birer konuşma yaptı.

İDA Başkanı Meral Saçkan konferansın amacını şöyle anlattı: ‘Türkiye’nin önde gelen 15 iletişim danışmanlığı şirketi olarak 2004’te İDA’yı kurduk. O günden bugüne ülkemizin yurtdışındaki tanıtımını yakından takip ediyor, bunun için büyük emek, çaba ve para harcandığını biliyoruz.

Buna rağmen, verilmek istenen mesajın ‘bir bütün olarak’ dünyaya yansıtılmasında hala sorunlar olduğunu görüyoruz. Bu bütünün ayrılmaz bir parçası olması gereken ‘halkla ilişkiler’in öneminin yeterince anlaşılmadığını düşünüyoruz. Bu nedenle konuyu Türkiye’nin gündemine taşıyoruz.’

Dünyada özellikle son yıllarda ön plana çıkan İspanya, Mısır, Yunanistan gibi ülkelerin başarısında halkla ilişkilerin rolü çok büyük olduğunu belirten Saçkan, ‘Avrupa Birliği sürecindeki ülkemizin bu yöntemden mahrum olması, tanıtımında hala eksiklerin bulunması, İDA olarak Türkiye’de konuyla ilgili bir farkındalık yaratmamız gerektiğini gösterdi. Üzerimize düşen sorumluluğun bilinciyle bu konferansı gerçekleştiriyoruz’ dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.