AB Bakanlığı ve Microsoft’tan sosyal platform

TUROPA, vatandaşın paylaşım platformu olacak.

27.03.2013 - 14:07 | Ali Kuru

AB Bakanlığı ve Microsoft'tan sosyal platform: TUROPA

Avrupa Birliği Bakanlığı ve Microsoft‘un birlikte hayata geçirdiği TUROPA, Türkiye ve Avrupa Birliği (AB) vatandaşlarının, hem kendi aralarında hem de yetkili kurum ve temsilcileriyle iletişim kurabildiği bir platform. Kullanıcılar platforma sosyal medya hesapları üzerinden giriş yaparak görüş bildirebiliyor.

AB Bakanlığı ve Microsoft'tan sosyal platform: TUROPA

Sürekli yeni konuların ele alınacağı ve halkın nabzının tutulacağı bu platformda, sosyal medyanın gücüyle geniş katılımlı bir kamuoyu oluşturması hedefleniyor. Platformda ilk aşamada belirlenen dört konu şöyle sıralanıyor;

  • Türkiye AB’de neden olmalı?
  • Türkiye AB’de neden olmamalı?
  • AB süreci yaşamımızı nasıl etkiledi?
  • Türkiye’de olmadığını düşündüğünüz AB standartları neler?

AB Bakanı Egemen Bağış, “TUROPA’yla Avrupa Birliği ile Türkiye arasındaki mesafeleri artık daha da anlamsız hale getirmiş oluyoruz. Artık Türkiye ile Avrupa Birliği birbirlerinin bir TIK ötesinde. TUROPA ile umuyoruz ki Türkiye’ye karşı kilitlenen zihinler kararlılığımızla açılmaya devam edecek ” dedi.

AB Bakanlığı ve Microsoft'tan sosyal platform: TUROPA

Platformun ilerleyen günlerde alternatif dillerde de hizmet vermeye başlayacağını belirten Bağış, AB ülkeleri vatandaşlarının da sürece katılımını sağlamayı amaçladıklarını belirtti. Platformun sunduğu şeffaflık ve açık tartışma ortamına vurgu yapan Bakan sözlerine şöyle devam etti; “Artık kimse Türkiye’ye istenmeyen posta muamelesi yapamayacak”.

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, şu an sadece Windows 8 üzerinde ulaşılabilen platformun yakın zamanda Windows Phone üzerinden de ulaşılabilir olacağını ifade etti. Bir soru üzerine Bakan Bağış, platformun maliyetinin büyük ölçüde Microsoft Türkiye tarafından karşılandığını sözlerine ekledi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.