958 drone tek bir kapak için havada

TIME ve Intel'den gösterişli bir işbirliği.

01.06.2018 - 15:06 | Sencer Uçar

958 drone tek bir kapak için havada

Raflardaki yerini 11 Haziran’da alacak olan sayısında drone çağını işleyen TIME, Intel ile işbirliği yaptı ve derginin kapağını gökyüzüne taşıdı.

Derginin yeni sayısının kapağı için uçurulan 958 drone, gökyüzünde derginin logosunu ve kırmızı çerçevesini oluşturacak şekilde sıralandı.

Fotoğrafı yine bir drone tarafından çekilen 958 drone’un süslediği TIME dergisinin kapağı, drone’ların farklı endüstrilerde ne denli yaygınlaşmış olduğunu vurguluyor.

Drone’ların geçmişte yalnızca askeri amaçlarla kullanıldığını ancak günümüzde ana akım kültürün önemli bir parçası haline geldiğini söyleyen TIME Yardımcı Haber Müdürü Alex Fitzpatrick, gökyüzünün daha kalabalık olmasının da yakın olduğunu söylüyor.

958 drone, gökyüzünde yaklaşık 1,5 metre aralıklarla ve belirli bir açıya göre sıralandı. Derginin kreatif direktörü D. W. Pine, drone’ların yerle dik açı oluşturacak şekilde sıralanamamasının nedeninin, pervanelerinden ötürü yere çakılmaları riskinden kaynaklandığını belirtiyor.

ABD’nin Kaliforniya eyaletinde 3 Mayıs tarihinde gerçekleştirilen kapak çekiminin kamera arkası görüntüleri ise şöyle:

Kaynak: Design Taxi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.