9.Pazarlama Zirvesi’nde Emre Konuk firmalarla verimliliğin sırrını paylaşacak

DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü Başkanı Emre Konuk, 2-3 Aralık 2008 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar...

27.11.2008 - 11:55 | MediaCat

DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü Başkanı Emre Konuk, 2-3 Aralık 2008 tarihlerinde İstanbul Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı Anadolu Binası’nda düzenlenecek 9.Pazarlama Zirvesi’ne katılıyor. Konuk, “Pazarlama ve İK İşbirliği: Bir Gün Mutlaka” isimli sunumunda katılımcılara, firmaların verimliliklerini arttırmak için bugün dünyada pek çok kurumun uyguladığı çok basit, çok kolay ama düşünme tarzını değiştirmeye dayalı yöntemleri örnekleriyle anlatacak.

Türkiye’de bireylere ve kurumlara danışmanlık hizmeti veren DBE Davranış Bilimleri Enstitüsü, 9.Pazarlama Zirvesi’ne katılıyor. Zirve kapsamında DBE Başkanı Emre Konuk firmalara karlılığın nasıl arttırılacağını anlatan bir sunum yapacak. Emre Konuk, 3 Aralık’ta saat 14.00-14.45 arası yapacağı sunumda katılımcılara, Pazarlama ve İK işbirliğinin, kurumların, sürekli büyümesini, karlılığını, verimini nasıl ve ne kadar etkileyeceğini dünyadan örneklerle anlatacak.

Bugün pazarda başarılı olan firmaların, diğerlerine göre öne çıkması, biri diğerinin sonucu olan iki etmenden kaynaklanıyor: çalışan bağlılığı ve müşteri bağlılığı. Bu ikisini de beraber sağlayabilen firmalar, sağlayamayanlara göre dört ila sekiz kat daha fazla satış gerçekleştirebiliyor. Konuk, sunumunda bunun temel sebebini İnsan Kaynakları Departmanıyla Pazarlama stratejilerini belirleyen birimlerin ortak çalışmasına bağlıyor. Konuk’a göre genellikle çalışan bağlılığı İK Departmanları tarafından sağlanmaya çalışılmaktayken müşteri bağlılığı Pazarlama Departmanları tarafından üstleniliyor. Başarı için işbirliği yapmaları gerekli olan bu iki birim, birbirinden tamamen bağımsız çalışıyor. Artık dünyada birçok firma bu iki birimi beraber çalışabilir hale getirme gereğinin bilincinde olarak çalışıyorlar.

Emre Konuk, konu hakkında şunları belirtti; “Yöneticiler, İK Departmanlarından para ya da verimlilik konularında hesap sormamaktadır. Para hesabı genellikle pazarlama ve finans Departmanlarının görevi olarak algılanmaktadır. Bu sunumumda, katılımcılara şirketlerin karlılığına ve verimine birinci derecede katkıda bulunan faktörlerden söz etmek istiyorum. İlk yapmamız gereken, bu iki departmanın ortaklığını engelleyen düşünme biçimlerimizi değiştirmek. Ancak bu aşamayı gerçekleştirdikten ve bu beraberliğe inandıktan sonra uygulayabileceğiniz kolay ve keyifli bir haritayı bu sunumda sizlere anlatacağım.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.