7 bin 700 kişiye iş imkanı sağladı

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) gezici robotu Curiosity, ABD’de dolaylı olarak 7 bin 700 kişiye istihdam desteği sağladı.

06.08.2012 - 00:00 | MediaCat

Amerikan Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) gezici robotu Curiosity 352 milyon mil uzaklığındaki gezisinin ardından başarılı bir şekilde Mars’a inerken son yılların en yüksek işsizlik oranlarıyla mücadele eden ABD’de dolaylı olarak 7 bin 700 kişiye istihdam desteği sağladı.   
   
Curiosity projesinin toplamda 2,5 milyar dolar bütçesi bulunuyor ve sadece NASA’da değil Lockheed Martin’den bisiklet üreticisi Chattanooga’ya birbirinden farklı birçok şirkete de iş imkanı sağladı.
 
Webster, “İnsanların paranın Mars için çarçur edilip edilmediğini merak ediyor. Ama Mars’ta ATM yok. Bütün para dünya üzerinde harcandı” dedi.
 
Webster aynı zamanda şu anda sadece bu projeyle ilgilenen 400 kişi olduğunu, 300 tane de bilim insanının projede görev aldığını ifade etti.
 
 
(Kaynak: Hürriyet)

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.