61. Uluslararası Frankfurt Kitap Fuarı başladı

61. Uluslararası Frankfurt Kitap Fuarı başladı. Geçen yılki tanıtım başarısını devam ettirmek isteyen Türkiye, fuara 40 yayıncı ve 22 yazarla katılıyor...

14.10.2009 - 00:00 | MediaCat

61. Uluslararası Frankfurt Kitap Fuarı başladı. Geçen yılki tanıtım başarısını devam ettirmek isteyen Türkiye, fuara 40 yayıncı ve 22 yazarla katılıyor.

Dünyanın en büyük kitap fuarı olarak kabul edilen 61. Uluslararası Frankfurt Kitap Fuarı dün başladı. 60. Frankfurt Kitap Fuarı’nın ‘onur konuğu’ olan Türkiye, geçen yılki tanıtım başarısını sürdürmek için bu yıl da fuara zengin bir programla katılıyor. Bu yıl Çin Halk Cumhuriyeti’nin ‘onur konuğu’ olduğu fuara Türkiye 40 yayıncı ve 22 yazarla katılıyor. 100 ülkeden 7 bin 300 yayıncının katıldığı fuara 300 bin ziyaretçi bekleniyor.

Fuar 16 Ekim’e kadar sektör temsilcilerine, son iki gün (17-18 Ekim) ise halka kapılarını açacak. 

Türkiye, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın koordinasyonunda, Türkiye Yayıncılar Birliği, Basın Yayın Birliği, Türkiye Yazarlar Sendikası ve Türkiye Yazarlar Birliği’nin organizasyonuyla kitaplarını sergileyecek. Aralarında Alfa, Doğan Kitap, İletişim, Bilgi, Hayat, İş Bankası, Arkeoloji ve Sanat, Yapı Kredi ve Uçan Balık’ın da bulunduğu 40 yayınevi fuarda yayınlarını tanıtarak telif alışverişinde bulunacak. Bu yıl sekiz Telif Hakları Ajansı’nın da fuara katılacağı açıklandı. Her gün paneller, okuma etkinlikleri gibi etkinlikler gerçekleştirilecek. Etkinlikler arasında İlber Ortaylı, Mario Levi, Ayşe Kulin, İskender Pala, Oya Baydar, Gülten Dayıoğlu, Beşir Ayvazoğlu, Şebnem İşigüzel, Esmahan Aykol ve Mine Soysal gibi yazarlarımızın katılacağı seminerler ve paneller de yer alacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.