50 yaş üzeri için ‘ruhu genç’ sosyalleşme sitesi

İngiltere’de bir şirket, Facebook ve MySpace’ten esinlenerek, 50 yaş üzeri kişiler için sosyalleşme sitesi

31.10.2007 - 08:15 | MediaCat

İngiltere’de bir şirket, Facebook ve MySpace’ten esinlenerek, 50 yaş üzeri kişiler için sosyalleşme sitesi başlattı.

Saga Zone adlı forum, yaşlılar için ürünler ve hizmet sağlamada uzman bir kuruluş olan Saga Grubu tarafından kuruldu.

Gözde sosyalleşme siteleri Facebook ve MySpace gibi 50’sinden yaşlı internet kullanıcılarının fotoğraflarla profillerini yaratabildikleri Saga Zone’un “ruhu genç” üyeleri, forumlarda tartışmalara ve diğer online faaliyetlere katılabilecekler.

Saga Grubu’nun başkanı Andrew Goodsell, internetin, 50 yaş üzeri kullanıcıların sayısının artış gösterdiği bir ortam olduğunu belirterek, Saga Zone’un, yaşlıların birbirleriyle karşılaşabilecekleri ve kendileri için önemli olan şeylerden konuşabilecekleri bir ortam olduğunu söyledi.

Saga’nın, 4 ay önce başlatılan ve bahçe bakımı gibi forumların bulunduğu deneme versiyonuna şimdiden 13 binden fazla kişi kayıt yaptırırken, en yaşlısı da 87 yaşında bir üye oldu.

İngiltere’de kısa bir süre önce yapılan araştırmaya göre, 50 yaş üzeri insanların 4’te 3’ü uçak biletlerini ve kitaplarını internette satın alıyor ve 3’te 2’si de elektrikli cihaz siparişlerini internet üzerinden geçiyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.