MediaCat

43. İstanbul Film Festivali başvurulara açıldı

Festival programında yer alacak filmler için son başvuru tarihi 19 Ocak 2024.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 43’üncüsü 17-28 Nisan 2024 tarihleri arasında düzenlenecek olan İstanbul Film Festivali için başvuru dönemi başladı.

Festival programında yer alacak filmler için başvuru dönemi 19 Ocak 2024’te tamamlanacak. Sadece internet üzerinden gerçekleştirilecek başvurular için ayrıntılı bilgi, festival yönetmelikleriyle birlikte film.iksv.org adresinde yer alıyor.

43. İstanbul Film Festivali’nde teması “Sinemaya Yeni Bakışlar” olan Uluslararası Yarışma’da büyük ödül Altın Lale, Şakir Eczacıbaşı anısına verilecek. Türkiye Sineması bölümündeki filmler, izleyiciyle Ulusal Yarışma, Ulusal Belgesel Yarışması ve Ulusal Kısa Film Yarışması başlıkları altında buluşacak. Ulusal Yarışma’da seçilen en iyi filme verilen büyük ödül Altın Lale’nin yanı sıra En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Senaryo, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Kurgu, En İyi Sanat Yönetmeni ve En İyi Özgün Müzik dallarında da birer ödül verilecek. En İyi İlk Film Ödülü Seyfi Teoman anısına takdim edilirken En İyi Belgesel ve En İyi Kısa Film ödülleri de para ödülleriyle desteklenecek. Genç Ustalar bölümündeki filmler bu yıl da Nespresso Genç Jüri tarafından değerlendirilecek.  Kariyo & Ababay Vakfı Jüri Özel Ödülü, festivalin kurucularından Onat Kutlar anısına verilecek ve ödül, filmin yapımcı ve yönetmeni arasında paylaştırılacak.

Festivalde Türkiye Sineması danışma kurulu, sinema yazarları Engin Ertan, Kaan Karsan, Nil Kural ve Esin Küçüktepepınar’dan oluşurken, Ulusal Kısa Film Danışma Kurulu’nda Serdar Kökçeoğlu, Ahmet Toğaç ve Nükhet Taneri yer alacak. Yarışma jürileri önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Festivale dair ayrıntılı bilgiye film.iksv.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.