3G ihalesi için teklifler alınıyor

3G mobil telefon lisans ihalesi için teklif verme süreci bugün başlıyor. İhale için üç operatör de şartname almıştı...

24.11.2008 - 15:37 | MediaCat

3G mobil telefon lisans ihalesi için teklif verme süreci bugün başlıyor. İhale için üç operatör de şartname almıştı.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun açtığı üçüncü nesil mobil telefon hizmet ve altyapılarının yetkilendirilmesine yönelik dört ayrı lisans ihalesine katılmak isteyenlerin teklif verme süreci bugünden itibaren başlıyor.

Üçüncü nesil (3G) ihalesine teklif verme süresi 27 Kasım saat 1500’te sona erecek; ihale ise 28 Kasım Cuma günü saat 10:00’da yapılacak.

Üçüncü nesil olarak adlandırılan “lMT-2000/UMTS Yetkilendirme İhalesi” için şu ana kadar Türkiye’de faaliyet gösteren üç operatör – Türk Telekom’un iştiraki GSM operatörü Avea, Turkcell ve Vodafone şartname almıştı.

Bakanlar Kurulu, 3G ihalesi için asgari lisans değerlerini, katma değer vergisi hariç olmak üzere, A grubu için 285 milyon euro, B grubu için 250 milyon euro, C grubu için 214 milyon euro ve D grubu için 178 milyon euro olarak belirledi. 3G’de yetkilendirme süresi, imtiyaz sözleşmesinin taraflarca imzalanmasından itibaren 20 yıl olacak.

İhaleye katılacak kuruluşların, ilanda aranan diğer şartların yanında, 2006 yılı ve sonrasına ait olması şartıyla bağımsız denetim şirketlerince denetlenmiş en son konsolide mali tablolarında toplam özkaynaklarının (azınlık hakları hariç olmak üzere) asgari 700 milyon YTL tutarında olduğunu belgelemeleri gerekiyor.

Kaynak:www.ntvmsnbc.com

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.