3Dörtgen’den Bitcoin ile maaş ödemesi

Maaşının Bitcoin ile ödenmesini talep etti ve Türkiye'de maaşını Bitcoin ile alan ilk kişi oldu.

02.09.2014 - 16:46 | MediaCat

3D yazıcı ve yazıcı teknolojilerinin yanında 3D yazıcı konsept mağazası 3Dörtgen, bir süredir sanal paralar ile ödeme kabul ediyordu. Firma, Türkiye’de Bitcoin ile maaş ödeyen ilk şirket oldu. 3Dörtgen ekibinde bulunan Alp Işık, maaşının Bitcoin ile ödenmesini talep ettikten sonra bu isteği değerlendirildi ve olumlu yanıt aldı. Böylelikle Işık, Türkiye’de maaşını Bitcoin ile alan ilk kişi oldu.

3 boyutlu yazıcı satışı dışında 3 boyutlu baskı, tarama ve atölye hizmeti de veren 3Dörtgen mağazasının bünyesinde aynı zamanda bir de kafe bulunuyor. Kafede, gelişen bilgisayar teknolojisi ile beraber ortaya çıkan sanal paralardan en çok kullanılan Bitcoin ve Litecoin’i kabul ederek Türkiye’de bir ilk olan 3Dörtgen, öncelikle bu hizmetini kafe ile sınırlandırmış ve 20 TL’yi geçmeyecek tutarlar için kabul etmişti. Deneme sürecinden aldığı olumlu geri bildirimler sonucu bu hizmetini hiçbir sınır olmadan devam ettirme kararı alan 3Dörtgen, bu noktada da Türkiye’de bir ilke imza attı. Bitcoin veya Litecoin hesabı olan kişiler elinde bulundurdukları sanal paralar ile mağaza içerisinde satışta bulunan 3 boyutlu yazıcıları satın alabilecekler.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.