MediaCat

Bir köpek iki hikâye

Onların mutluluğu sizin elinizde…

Bir köpek iki hikâye

Geçtiğimiz yıl YouTube’da milyonlarca görüntülenme alarak Fransa’da yılın en popüler reklam filmlerinden birine imza atan 30 Millions d’Amis Foundation, bu yıl da evcil hayvanların en fazla terk edildikleri dönem olan yaz tatili öncesinde güçlü bir kampanya yayınlıyor.

Yaz dönemi Fransa’da evcil hayvanlar açısından hiç de iç açıcı bir dönem değil. Zira her yıl yaz döneminde altmış bin evcil hayvan terk ediliyor. 30 Millions d’Amis Foundation da bu ürkütücü istatistiğin önünü kesmek için insanların karşısına duygu yüklü bir film ile çıkıyor.

Yönetmenliğini Vincent Lobelle’in üstlendiği reklam filmi, genç bir adamın,  tasması ağaca bağlanmış şekilde ormanda terk edilmiş bir köpeği kurtarması ile başlıyor. Sahibinin kucağında yuvasına gelen köpek, evdeki küçük çocukla birlikte oyun oynamaya koyuluyor.

Buraya kadar her şey yolundaymış gibi duruyor. 30 Millions d’Amis Foundation da hikâyenin mutlu mesut devam etmesini isterdi elbet. Fakat hayatın gerçekleri, filmin mutlu sonla bitmesine engel oluyor. Hikâyenin ters köşe bir okunuşunun sunulması için araya giren siyah ekran ile birlikte filmin mesajı daha da pekişiyor. Farklı bir kurgu ile yeniden anlamlandırılan görüntüler, yalnız başına bir köpeğin hüzünlü bakışları ile noktalanıyor. Tabii üzerinde bir de #donotabondon (terk etmeyin) hashtag’i ile…

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.