MediaCat

2019’un en etkili 6 kampanyası

Etkili yaratıcılığa dikkat çekmek amacıyla 2019’da The Cat Report’a girmiş tüm kampanyalara, Ipsos’un MediaCat Ocak sayısı için yaptığı Ad*Watch araştırması ile birlikte baktık.

2. Ekrem İmamoğlu Yerel Seçim Kampanyaları

İkinci sırada karşımıza 2019 yerel seçimlerinde iki kez yarışmak zorunda kalan ve tarihi bir zafere imza atan Ekrem İmamoğlu var. 31 Mart Yerel Seçimleri yarışında Mart ayı boyunca devam eden özellikle “İstanbul Senin” kampanyası büyük ilgi topladı. 6 Mayıs’ta sadece İstanbul’da büyükşehir seçimi iptal edildi. Bunun üzerine Haziran’da kampanyanın ikinci ayağı geldi. 23 Haziran’daki seçim için toplam üç hafta devam eden kampanyanın filmleri “Her Şey Çok Güzel Olacak” başlığı ile Ad*Watch listesinde yüzde 15,2’lik oranla (birinci sıradaki kampanya yüzde 15,4) senenin en çok hatırlanan ikinci kampanyası oldu. Kampanyanın diğer filmleri de Ad*Watch en çok hatırlananlar listesine girmeyi başardı. Ayrıca 78,1 toplam puanla yılın en çok beğenilen kampanyaları sıralamasında 11’inci sırada, en çok konuşturanlarda ise yüzde 30,3’lük bir oranla 12’nci sırada yer aldı. Ödül performansına baktığımızda ise Felis’ten 3 birincilik ödülü kazandığını görüyoruz.

Kampanya sonucu: Seçime girerken İstanbulluların sadece yüzde 14’ünün tanıdığı Ekrem İmamoğlu’nun 31 Mart’tan bir hafta önce yapılan araştırmada yüzde 94’lük tanınma oranına eriştiği görüldü. 31 Mart’ta yüzde 49,8’lik oranla kazanan İmamoğlu, 23 Haziran’da tekrarlanan seçimde bu oranı yüzde 54,2’ye çıkardı. Bu sonuç son 50 yılda İstanbul’da en yüksek oy oranı olurken, yerel seçimlerde ise ülkede tüm zamanların en yüksek oy sayısına erişti.

Reklamveren: Ekrem İmamoğlu

Reklam Ajansı: Öykü Dialogue International

Kampanya Direktörü & Stratejist: Necati Özkan

Kreatif Direktör: Özer Özbey

Metin Yazarı: Baskın Bıçakçı, Ruhi Topçuoğlu

Müşteri İlişkileri: Mutlu Çağ

Jr. Stratejist: Hatice Özbaş

Art Direktör: Gülşah Üskent

Jr. Art Direktör: Erkan Kocaoğlu

Grafiker: Soner Ugan, Özgür Burma

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.