2019’da ıskalamamanız gereken 10 trend

Manajans J. Walter Thompson Strateji Direktörü Berkant Avcı, J. Walter Thompson Intelligence ekibinin her yılın başında hazırladığı Future 100 trend raporundan öne çıkan 10 başlıkla karşınızda.

03.12.2018 - 15:46 | MediaCat

2019'da ıskalamamanız gereken 10 trend

Toplumsal cinsiyet eşitsizliğini erkeklik mefhumu üzerinden okumak, kafaları sosyal medyadan kaldırıp yüzyüze iletişim kurmak, Z-Seyyahlar, göz dostu bankacılık…

Manajans J. Walter Thompson Strateji Direktörü Berkant Avcı, J. Walter Thompson Intelligence ekibi tarafından her yıl hazırlanan Future 100 trend raporunun öne çıkan 10 trendini MediaCat için derledi.

2019’da ıskalamamanız gereken 10 trend

2019'da ıskalamamanız gereken 10 trendPazarlamacılar için yılın en güzel zamanı geldi! Yılbaşı ağaçlarınız, Spotify “Your Top Songs” listeniz ve Pumpkin Spice Latte’leriniz hazırsa başlıyoruz.

J. Walter Thompson Intelligence ekibi her yıl olduğu gibi bu yıl da içgörülerle besledikleri trendlerle pazarlamacılara ilham veriyor.

Biz de Manajans J. Walter Thompson olarak bu 100 trendin Türkiye’ye etki edeceğini düşündüğümüz 10’unu belirledik.

Keyifli okumalar…

Trend #1: Erkekliğin yeniden tanımlanması

Pazarlama dünyası uzunca bir süredir, haklı olarak, kadınlığı yeniden tanımlamanın peşinde. Ancak toplumsal cinsiyet eşitsizliğinin yıkımının sadece kadınlar üzerinde olduğunu düşünüyorsanız, İngiltere’deki erkek intihar vakalarının sebeplerine bir bakın derim.

Türkiye’de Axe’la fitilini ateşlediğimiz akım, 2019’da yükselişe geçecek gibi görünüyor. Zira, ülkemizdeki en basmakalıp yargıların önemli bir çoğunluğu “erkeklik” üzerine. Örneğin Google’da “erkekler özür diler mi” araması yaptığınızda karşınıza 8,5 milyondan fazla sonuç çıkacak. Durumun vahametini görmek için şunu deneyin: “Erkekler yapar mı?”

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.