2016’da sektöre yön verecek seçkiler

Bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek olan Brand Week Istanbul birçok açıdan sektörün vizyonunu şekillendirecek bir etkinlik. Pek çok ustanın sunumlarıyla yer aldığı etkinlikte dört gün boyunca sertifikalı seminerler de gerçekleşecek. Tek bir yazıya sığdırabildiğim kadarıyla Brand Week Istanbul’dan sizin için seçtiklerim...
02.11.2015 - 09:37

Bu yıl üçüncüsü gerçekleşecek olan Brand Week Istanbul birçok açıdan sektörün vizyonunu şekillendirecek bir etkinlik. Pek çok ustanın sunumlarıyla yer aldığı etkinlikte dört gün boyunca sertifikalı seminerler de gerçekleşecek. Tek bir yazıya sığdırabildiğim kadarıyla Brand Week Istanbul’dan sizin için seçtiklerim…

Profesör Cialdini ile “ikna ve sosyal etki”

2016’da sektöre yön verecek seçkilerHafta başında Marka İkonları Yürüyüşü’yle başlayacak olan Brand Week Istanbul’da konferanslar 18-19-20-21 Kasım 2015 tarihlerinde gerçekleşecek. 18 Kasım’daki ana konuşmacı Prof. Robert Cialdini sadece iş dünyasında değil, özel ve sosyal yaşamımızda da bizi besleyen bir usta. Toplumu ve Türkiye’yi daha iyi anlayabilmek, içerisinde bulunduğumuz şu belirsizlik ortamında nasıl bir çıkış yolu bulacağımıza dair Prof. Robert Cialdini’den öğrenecek çok şey var.

Ben kendi adıma Cialdini’yi dinlerken ve onunla konuşurken en çok bu ipuçlarının peşine düşeceğim. İçinde bulunduğumuz ortamın dinamikleri, şu an içinde bulunduğumuz kaos ortamında nasıl uzlaşma sağlanacağı… Hangi siyasetçilerin manipülasyon yaptığı, hangilerinin ikna için uğraştığı, aradaki fark… İknanın gücüne dair her şey… Yani anlayacağınız Türkiye’nin en ilham verici haftası Brand Week Istanbul’da sadece markalar, yaratıcılık, pazarlama değil, yaşama dair de çok şey öğrenilebilir.

Ray Velez ile pazarlama, tüketim kültürü ve teknolojinin kesiştiği noktaları iyi okuyabilmek

Razorfish şirketinin küresel baş teknoloji yöneticisi olan Ray Velez sektörün geleceğinin pazarlama, tüketim kültürü ve teknolojinin kesiştiği noktaları iyi okumaktan geçtiğini belirtiyor.

Velez; “Sizinle dört kışkırtıcı fikir paylaşacağım. Birincisi, marka bağlılığı gelecekte sona erecek; ikincisi, birbirinden kopuk olan dünyanın bağlanmaya ihtiyacı olacak; üçüncüsü mükemmel marka deneyimleri bizi ekranlarımızdan kurtaracak ve sonuncusu ise önümüzdeki 10 yıl içinde ajansınız bir algoritma hâline gelecek” diyor.

Luke Sullivan ile gerçeğin peşine düşmek

luke sullivan brand week istanbul 2015'teUstaların ustası Luke Sullivan, Brand Week Istanbul’a özel hazırladığı “An Excercise in Finding the Truth” başlıklı sertifikalı seminerinde markamızla ilgili pazarlama evreninin sınırlarındaki “hakikati” nasıl bulabileceğimizi anlatacak. 32 yıllık reklamcılık kariyerinin ardından tecrübelerini aktardığı her kitabı ve konuşmasıyla sektörün yönünü tayin eden duayen isimlerden reklamcı-yazar Luke Sullivan’ın seminerine katılanlar, marka hakikati kavramının gücüyle tanışacak.

“Bu ürün, servis veya kategori hakkında söyleyebileceğim en hakiki şey ne olabilir?” sorusuna yanıt ararken izlenmesi gereken yolu tarif edecek olan Sullivan’ın bunun için patenti kendisine ait bir de metodu var. “Bar taburesi sahiciliği” testini ve neden odak grupların değil gerçek insanların neler söylediğini anlamak gerektiğini ortaya koyacak olan Sullivan’ın semineri katılımcılara dolambaçlı yollardan sıyrılıp gerçeği kucaklamanın gücünü gösterecek. Hakikati bulma egzersizini tamamlayan katılımcılar sertifika alacak.

Shawn Callahan ile hikâye anlatımı

İnsanlığın bulduğu en başarılı iletişim yöntemi hikâye anlatımı. İknanın en önemli silahlarından biri. Peki iş dünyasında hikâye anlatımı ne anlama geliyor? İyi hikâye ne demek? Markamızla ve işimizle ilgili bir gerçeği en iyi nasıl hikâyeleştirebiliriz? İşte size bir başka sertifikalı seminer daha…

Terry Jones ile girişimcilik

2016’da sektöre yön verecek seçkilerYılın en ilham verici haftasında bir büyük girişimciyi ağırlayacağız: Terry Jones.

İşte kendi anlatımıyla Terry Jones: “Travelocity.com sitesinin kurucusu, Kayak.com sitesinin kurucu başkanı ve bugün inovasyon aracılığıyla seyahat sektörünü kökten değiştiren üç şirketten oluşan Wayblazer’ın başkanıyım. Brand Week Istanbul’da özellikle inovasyondan bahsedeceğim. Size, denemekten çekinmemeyi destekleyen ve başarısızlıktan korkmayan bir kültürü, inovasyon kültürünü inşa etmeyi öğreteceğim. Size tamamı yıldızlardan oluşan ve bir sonraki iş modelinizde sizi yukarıya taşıyacak bir ekibin nasıl kurulacağını anlatacağım. Yeni fikirler üretmekten, bunların en iyilerini seçmekten ve daha da önemlisi risk ile başa çıkmaktan bahsedeceğim. Çünkü hızla değişen dünyada ayakta kalabilmek ve daha ileriye gidebilmek için riski kabullenmeniz gerekiyor. Size bu konuşmanın ertesi günü uygulamaya koyabileceğiniz gerçek dünyadan örnekler vereceğim. Hepinizi yılın en ilham verici haftasında, Brand Week Istanbul’da görmek için sabırsızlanıyorum!”

Buraya sığdıramadığım pek çok değerli konuşmacıyı bu ay MediaCat ile birlikte dağıttığımız Brand Week özel sayısında bulabilirsiniz.

18 Kasım’da görüşmek üzere…

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.