2015’in dikkate değer dergi kapakları

2015'te ülkede ve kapaklarda dikkat çekenler...

07.01.2016 - 15:12 | MediaCat

2015'in dikkate değer dergi kapakları

Ajans Press’in temin ettiği, 1 Aralık 2014 ila 30 Kasım 2015 tarihlerinde yayımlanan aylık ve haftalık 99 derginin 1500’den fazla kapağını ön elemeye tabi tutan MediaCat yazı işlerinin ardından görevi devralan jüri, bu yıl dikkate değer kapakları belirledi.

MediaCat ve Ajans Press işbirliğiyle hazırlanan ve MediaCat Ocak sayısında yayımlanan 2015’in dikkate değer dergi kapaklarını bu yıl #tarih, Aksiyon, National Geographic ve Kafa dergilerinin yıl boyunca yayımladıkları çarpıcı çalışmalar oluşturuyor.

Değerlendirme kriterleri

Jüri kapakları şu kriterlere göre değerlendirdi:

  • İfade gücü ve çarpıcılığı
  • Merak uyandırması
  • Espri barındırması
  • Genel görsel ve grafik estetik
  • Hakaret, küfür, aşağılama ve nefret söylemi içermemesi

Seçici kurul

2015’in en iyi manşet ve kapakları seçici kurulu şu isimlerden oluştu:

Habitus Araştırma Kurucu Ortağı Dr. Aybil Göker, Bernaylafem Ajans Başkanı Berna Sağlam Naipoğlu, Mindshare Türkiye CEO’su Bülent Yar, Gazeteci Candaş Tolga Işık, FOX Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk, Lowe İstanbul ECD’si Emrah Akay, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haluk Gürgen, Oyuncu Levent Üzümcü, Habertürk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Selçuk Tepeli, Sunucu Simge Fıstıkoğlu, Oyuncu ve Ajans Tuba Creative Leader ve oyuncu Tuba Ünsal, Çizer Yılmaz Aslantürk ve MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan.

İşte 2015’in dikkate değer sekiz dergi kapağı…

Yılın Kapağı

ÇEVREMİZ KUŞATILDI
#tarih, Mart 2015

Türlü zorluklarla boğuşarak yayın hayatına devam eden #tarih dergisi yılsonuna doğru “son sayı” duyurusu yapmıştı. Yılın en iyi manşet, dergi ve mizah kapaklarını seçen jürinin toplandığı gün yayın hayatına devam edeceği haberi gelen dergi bu sene yılın en iyi dergi kapakları sıralamasında iki kapakla birden yer alıyor.

Bunların ilki jüri tarafından yılın kapağı seçilen Mart 2015 sayısı. “Siyasi otoritenin doğaya müdahale geleneği” üst başlığını taşıyan kapakta etrafı kalkanlarla çevrilmiş ve gaza boğulmuş bir ağaç görseli yer alıyor.

2015'in dikkate değer dergi kapakları

İlerlemek için sayfa numaralarını kullanabilirsiniz.

1 2 3 4 5 6 7 8

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.