2005’te de tam yol ileri

2004, global reklam harcamalarındaki artış açısından istisnai bir yıl olarak kabul ediliyordu. Şimdi ise 2005'in de 2004'ten çok farklı olmayacağı öngörülüyor.

07.12.2004 - 00:00 | MediaCat

2004, global reklam harcamalarındaki artış açısından istisnai bir yıl olarak kabul ediliyordu. Şimdi ise 2005’in de 2004’ten çok farklı olmayacağı öngörülüyor.

The New York Times’ın haberine göre, iki büyük medya satın alma şirketi Universal McCann ve ZenithOptimedia’nın üst düzey yetkilileri 2005 yılında global reklam harcamalarındaki yükselişin devam edeceğini öngörüyor ve bu şirketler beklentilerini olumlu yönde revize ettiler. Buna göre, özellikle ilaç, otomobil, eğlence, telekomünikasyon ve paketlenmiş ürünler gibi, marka kalabalığının yaşandığı sektörlerin artışı tetiklemesi bekleniyor. 2004’te yaşanan artışın yalnızca Olimpiyatlar, ABD Başkanlık seçimi gibi dönemsel nedenlere bağlı olmadığı, dünya ekonomisindeki bir iyiye gidişle de bağlantılı olduğu hatırlatılıyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.