111 nobelli bilim adamı ülkemize geliyor

Yüksek Öğretim Kurulu, Türk Hava Yolları, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği ve Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği arasında, başta Nobel ödülü...

07.07.2010 - 00:00 | MediaCat

Yüksek Öğretim Kurulu, Türk Hava Yolları, Türkiye Seyahat Acentaları Birliği ve Turistik Otelciler, İşletmeciler ve Yatırımcılar Birliği arasında, başta Nobel ödülü alanlar olmak üzere dünyaca ünlü 111 bilim adamı ile eşlerine Türkiye ve Türk üniversitelerinin tanıtılması amacıyla protokol imzalandı. YÖK’te düzenlenen protokol imza töreninde konuşan YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, YÖK tarihinde ilk defa böyle bir proje başlatıldığını söyledi. Proje kapsamında 111 bilim adamının Türkiye’ye getirilmesinin planlandığını ifade eden Özcan, şunları söyledi: “Bu, aslında öyle anlamlı bir rakam değil, ama çok kolay hatırlanacak, akılda kalacak bir rakam olduğu için seçildi. Amaç, bilim adamlarına ülkemizi ve ülkemizdeki üniversiteleri tanıtmak, ülkemizin araştırma potansiyeli hakkında kendilerine bilgi vermek ve gelecek için bir işbirliği zemini oluşturmaktır.” Projenin turizm açısından da etkilerinin büyük olacağını dile getiren Özcan, “Nobel kazanmış bilim adamının ülkesine döndüğü zaman ülkemiz hakkında çok güzel sözler söylemesi, ülkemize gelecek turist sayısını etkileyecektir. Bundan Türk Hava Yolları da nasiplenecektir, TUROB da nasiplenecektir. Bütün ülkemize faydalı olacak bir şey. Akademik dünya için faydası ise tartışılamaz” dedi.

hurriyet.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.