1000 Euro’ya çakma Louis Vuitton

İtalya'da tatildeyken orijinal markaların taklidi çantalardan satın alan turistler para cezasına çarptırılacak...

09.06.2010 - 00:00 | MediaCat

İtalya’da  tatildeyken orijinal markaların taklidi çantalardan satın alan turistler para cezasına çarptırılacak. Ünlü markaların el çantalarının taklitlerini satın almaya kalkan kadın turistler artık iki defa düşünmeli. Zira İtalya ‘çakma’ çanta alanları 1000 euro para cezasına çarptıracak.

Uygulamanın ‘kurbanlarından’ biri Avusturyalı 65 yaşındaki emekli Ursula Corel. Ursula, bir sokak satıcısından 7 euro’ya çakma Louis Vuitton el çantası alırken yetkililer tarafından yakalanmış.

Venedik yakınındaki Jesolo’da bir cankurtaran kulesinden dürbünlerle kalabalığı gözetleyen İtalyan yetkililer taklit çanta alanları kıskıvrak yakalıyor.

Ancak otel sahipleri durumdan kaygılı ve turistlerin Jesolo’ya gelmemeye başlayacağından korkuyor. Otel sahipleri o kadar korkmuşlar ki, birleşip Ursula’ya cezasını ödeyebilmesi için yardım bile etmişler.

Jesolo Oteller Birliği’nden bir sözcü, "Belediye başkanının çabalarını anlıyoruz, ama turistler önceden bu cezalar konusunda uyarılmıyor"derken, Ursula Corel, "Çanta çok güzel göründüğü için aldım ve elbette taklit olduğunu biliyordum, ama bunun cezasının olduğunu bilmiyordum" diye konuştu.

Merkez sağcı belediye başkanı Francesco Calzavara ise, "Bunu önlemek için bu seviyede ceza gerekiyorsa o halde öyle olacaktır. Jesolo’ya gelen turistler sahte mallar almak konusunda iki kez düşünmeli" diyerek uygulamayı savundu.

gazeteport.com.tr

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.