10 yaratıcı otobüs durağı reklamı

Otobüs durakları doğaları gereği sıkıcı mekanlar ama bazı reklamlar durakta bekleme süresini keyifli hale getirebiliyor.

25.07.2011 - 00:00 | MediaCat

Otobüs durakları doğaları gereği sıkıcı mekanlar ama bazı reklamlar durakta bekleme süresini keyifli hale getirebiliyor. Dünyanın farklı bölgelerinde yaratılmış aşağıdaki on durak reklamı hem bekleyenlerin iyi vakit geçirmelerini sağlıyor hem de markanın mesajını etkili bir şekilde yansıtıyor.

 
1. Brezilya’da, 2006 Dünya Kupası zamanında bir içecek markası otobüs durağını futbol kalesine çeviriyor. Futbol tutkusunun yaşandığı bir ülkede, toplarını getirenlere küçük bir oyun alanı sağlıyor. 
 

 
2. Çok soğuk bir ülkede kışın otobüs durağının sizi bir fırının içindeymişsiniz gibi üstten ısıtması çok hoş olur. Colle+McVoy insanların gerçek anlamda içlerini ısıtan bir kampanya hazırlamış. Yeni çıkardıkları sıcak sandviçlerini açıkhavada durak ziyaretçilerini ısıtarak tanıtıyorlar.
 
 
3. Frankfurt’taki balık lokantası, yemeklerinin ne kadar taze olduğunu bir otobüs durağını, içinde canlı balıkların yüzdüğü akvaryuma çevirerek gösteriyor.
 
 
 
4. İsveç’te, İkea açık hava reklamını bir otobüs durağını rahat ve küçük bir oturma odasına çevirerek yapmış. Böylece ufak alanların nasıl kullanışlı bir şekilde dekore edilebileceğinin de altını çizmiş.
 
 
 
5. Hollanda’da bir sağlık kulübü için hazırlanan bu otobüs durağı reklamı bazı insanları görmek istemeyeceği bir gerçekle karşılaştırıyor. Duraktaki ekran, otobüs durağında oturan kişinin kilosunu gösteriyor.
 
 
 
6. Almanya’da ki bu otobüs durağı ilanı aile içi şiddete dikkat çekmek için hazırlanmış. Biri ilana baktığında ilk olarak bir adamın şiddet uyguladığını sonra da uyumlu bir çifti görüyor. İlan “hiç kimse izlemediğinde oluyor” sloganıyla aile içinde ‘görünmeyen’ şiddete dikkat çekiyor.
 
 
7. Kuzey Afrika’daki durak biri geldiğinde ışıklarını yakıyor ve kimse yokken ışıkları söndürerek doğal kaynakların korunmasına dikkat çekiyor. Reklamın kullandığı slogan ise “Sadece ihtiyacın olduğunda elektrik kullan”
 
 
8 Avustralya’da “Big Brother” şovunu tanıtmak için yaratılan otobüs durağı reklamı bluetooth kullanarak ilana yaklaşanlara mesaj gönderiyor. George Orwell’ın efsanevi romanı 1984’ten yola çıkılarak yaratılmış reklam ilk olarak  “Seni izliyorum” mesajını gönderiyor ve onlara nerede olduklarını yazarak dikkatlerini çekiyor. İkinci mesajda  ise “Big Brother geri döndü. Hergün saat 7’de” diyerek programı tanıtıyor.
 
 
9. Yaz günleri için harika bir otobüs durağı. Kanser konusunda bilinçlendirmek için hazırlanmış otobüs durağı insanlara bedava güneş kremi sunuyor ve güneşin zararlı ışınlarına karşı bilgilendirici mesajlar sunuyor.
 
 
10. Vancouver’daki otobüs durağı Mc Donalds’daki bedava kahve günlerinin ne zaman sona ereceğini kum saati mantığıyla kahve saati yaratarak gösteriyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.