10. Uluslararası İstanbul Bienali, Kalecolor ile renkleniyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl 8 Eylül- 4 Kasım 2007 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 10. Uluslararası İstanbul Bienali’ni boya sektörünün önde gelen firması Kalecolor renklendiriyor. Kalecolor, kültür ve sanata verdiği desteği 10. Uluslararası İstanbul Bienali’yle sürdürüyor.

21.08.2007 - 13:57 | MediaCat

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından bu yıl 8 Eylül- 4 Kasım 2007 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan 10. Uluslararası İstanbul Bienali’ni boya sektörünün önde gelen firması Kalecolor renklendiriyor. Kalecolor, kültür ve sanata verdiği desteği 10. Uluslararası İstanbul Bienali’yle sürdürüyor.

Boya sektörünün önde gelen firmalarından Kalecolor, modern tonlardaki renkleriyle sadece mekanlara değil, yaşamın her alanına canlılık getiriyor. Bu yıl İKSV tarafından 10.’su düzenlenecek olan Uluslararası İstanbul Bienali’nin boya sponsoru olan Kalecolor, sanata ve sanatçıya destek olmaya devam ediyor.

10. Uluslararası İstanbul Bienali bu sene modernliğin karmaşık biçimleri ile ilgili farklı kültürel bağlamları ve sanatsal görüşleri ortaya çıkarmanın bir yolu olarak kentsel olgulara ve mimari gerçekliğe odaklanıyor. Ortak zekaya dayalı sanatsal üretimi ve fiziksel mekanlarla ilişkiye girmenin yaşayan sürecini vurgulayacak olan Bienal’in küratörlüğünü ise Hou Hanru üstleniyor. Kalecolor ise 8 Eylül – 4 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan İstanbul Bienali’nin sergi mekanlarını renklendiriyor. 3 numaralı Antrepo, İstanbul Manifaturacılar Çarşısı’ndaki bazı dükkanlar ve yapılan tasarımlar Kalecolor’un sağlıklı boyalar kategorisindeki yeni ürün serisi Kalia’nın modern renkleriyle hayat buluyor. Ayrıca Kalecolor’ın boya sponsoru olduğu Santralİstanbul da Bienal ile Atölye ve Eğitim Programı Proje Ortaklığı çerçevesinde bağımsız inisiyatiflere, film programına ve sempozyumlara ev sahipliği yapıyor. Küratör Hou Hanru tarafından Kalecolor Kalia renk kartelasından seçilen mat beyaz, gri ve siyah boyaların yanı sıra mavi, sarı ve kırmızı renkleriyle Antrepo’daki 6.000 metrekare alan, İMǒde bulunan bazı dükkanlar ve hazırlanan standlar boyanıyor. Boyama işlemleri de yine Kalecolor’un uzman ekibi Tanıdık Servis tarafından yapılıyor. İşinin ehli sertifikalı boya ustalarının oluşturduğu Tanıdık Servis, sergi mekanlarında büyük bir titizlikle çalışıyor.

Kalecolor sanata desteğini sürdürecek

Kalecolor Ürün ve Marka Yöneticisi Yasemin Kurtçu Meşe, 10. Uluslararası İstanbul Bienali’ne sponsor olmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, “Bu uluslararası bienali sadece Türk sanatseverleri ve mimarları değil, tüm dünya ilgiyle takip edecek. Bu büyük sanat organizasyonuna renklerimizle dahil olmaktan, destek vermekten onur duyuyoruz” dedi. Meşe, bu tür sanatsal etkinliklere önümüzdeki dönemlerde de destek vermeyi sürdüreceklerini belirtti.

Bilgi için:
Global Tanıtım
Feride Çıkıt Engin
feride.engin@globaltanitim.com
Nil Akiş
nil.akis@globaltanitim.com
0212 270 52 32

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.