10. Henkel Art.Award başvuruları başladı

Henkel CEE’nin (Orta ve Doğu Avrupa bölgesi), Orta ve Doğu Avrupa çapında düzenlediği 10. Henkel Art.Award için katılımcı 23 ülkede başvurular başladı.

25.03.2011 - 00:00 | MediaCat

Henkel CEE’nin (Orta ve Doğu Avrupa bölgesi), Orta ve Doğu Avrupa çapında düzenlediği 10. Henkel Art.Award için katılımcı 23 ülkede başvurular başladı. Bu yıl ödüle sanatçılar resim, çizim, fotoğraf, video ve enstalasyon alanlarında verdikleri, dikkat çekici ve yenilikçi eserleri ile katılabilecekler. Başvurular 10 Haziran 2011 tarihine kadar devam edecek.

Türkiye ile birlikte 23 ülkeden seçilen eserler, Ağustos- Eylül 2011 döneminde Viyana’da toplanacak jüri tarafından değerlendirilecek. Eserler, “Henkel Art.Award” ve “Henkel Orta ve Doğu Avrupa’nın Genç Sanatçıları 2011” ödülü kategorilerinde yarışacak. Kazanan eser Kasım başında Viyana “Museum Moderner Kunst Stiftung Ludwig (MUMOK)” modern sanat müzesinde düzenlenecek galada açıklanacak.

Yarışmada Henkel Art.Award Ödülü’nü kazanan sanatçı, 7000 euroluk para ödülünün sahibi olacak. Yarışmanın birincisi aynı zamanda ve kendi ülkesi ile Viyana “Museum Moderner Kunst Stiftung Ludwig (MUMOK)” modern sanat müzesinde kişisel sergi açabilecek. Henkel CEE’nin, KulturKontakt Avusturya işbirliği ile genç sanatçılara destek olmak amacıyla vereceği 2000 euroluk “Henkel Doğu ve Orta Avrupa’nın Genç Sanatçıları 2011” ödülü de Viyana’da düzenlenecek galada sahibini bulacak.

Henkel Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Başkanı Günter Thumser Henkel Art.Award ile ilgili olarak şunları söyledi:

“Henkel olarak sanatın desteklenmesine özel bir önem veriyoruz. Bunun en önemli nedeni sanatın kültürel alışverişe karşılıklı anlayışa önemli bir katkıda bulunması. Henkel Art.Award ile Avrupa’nın entegrasyon sürecine destek sağlamayı arzu ediyoruz.”

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.