1 yıldıza 9 tavuk

KFC yeni kampanyasında memnniyetsiz müşterilerine sol yanağını çeviriyor.

22.09.2020 - 16:14 | Arzu Nilay Kocasu

Coronavirus pandemisi nedeniyle herkesin evlerine kapandığı altı aylık süreçte sipariş üzerinden satışlarını ikiye katlayan KFC, ürünlerinin aldığı olumsuz yorumları odağına alan bir kampanya hazırladı.

Restoran seçiminde önemli bir rol oynayan Google yorumlarında kendisine bir yıldız verenlerin yorumlarını ilana dönüştüren KFC, olumsuz yorumların sahiplerine her biri 1 ila 3 euro tutarındaki dokuz farklı tavuk ürününden yollayarak onlardan ikinci bir şans istiyor.

Yeni ürünlerini tatma fırsatına erişen yorum sahiplerini #AlotForVeryLittle etiketi altında duyuran KFC’nin nefreti sevgiye dönüştürmeyi hedefleyen kampanyası reklam ajansı PS21 imzası taşıyor.

Tüketici değerlendirmelerinin karar alma aşamasında ne denli önemli olduğunu bildiklerini ve bu nedenle tüketicilerinin başrolde olduğu stratejilerini uygulamak için dijital medyadan yararlanan bir kampanya kurguladıklarını belirten KFC İberya İletişim Pazarlaması Kıdemli Müdürü Pablo Calavia, kampanyanın hedefini şu cümleyle özetliyor:

“Kampanyanın amacı KFC deneyiminin kıymetini vurgulamak ve aynı zamanda yeni atıştırmalıkların iletişimini memnuniyetsiz tüketicilere odaklanan orijinal bir konseptle gerçekleştirmekti.”

KÜNYE

  • Reklamveren: KFC
  • Reklam Ajansı: PS21
Kaynak: The Stable

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.