1 gün 2 hedef kitle

Aynı anda hem erkekleri hem kadınları etkileyecek romantik bir reklam imkansız gibi bir şey.

10.02.2005 - 00:00 | MediaCat

Aynı anda hem erkekleri hem kadınları etkileyecek romantik bir reklam imkansız gibi bir şey.

ABD’de yapılan bir araştırmaya göre, erkekler ve kadınlar, reklamlarda izledikleri romantik çiftlere çok farklı duygusal tepkiler veriyorlar. Aynı mesajı erkekler, reklamdaki çiftlerin yüz ifadelerinden yola çıkarak belirli bir biçimde algılarken, kadınlar ise bütün resme bakarak bir sonuç çıkarıyorlar ve vücut dilinin anlattıklarıyla çok daha fazla ilgililer.

Bir reklamda birbirlerine çok yakın ve yoğun ilgi gösteren bir çiftin olması kadınları olumlu yönde etkilerken, bu duygusallık erkekleri o kadar da etkilemiyor. Reklamdaki çiftin cinsel olarak da yorumlanabilecek bir yakınlaşma içinde olması erkekler açısından daha etkili.

Murray Qualitative Research tarafından yapılan araştırma, Sevgililer Günü dolayısıyla ABD’de 13 milyarlık bir alışveriş yaşanmasının beklendiğini hatırlatıyor ve reklamverenlerin mesajlarını cinsiyete göre farklılaştırılmasının önemine dikkat çekiliyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.